Miał być Strajk Klimatyczny. I będzie, ale… online

2
Fot. fanpage Młodzieżowego Strajku Klimatycznego w Kaliszu
Czy strajk może się odbyć, kiedy władze wprowadziły zakaz zgromadzeń w miejscach publicznych w związku z koronawirusem? Okazuje się, że tak. A przynajmniej taką mają nadzieję organizatorzy Młodzieżowego Strajku Klimatycznego w Kaliszu, którzy apelują, aby wziąć w nim udział przez internet. Start 3 kwietnia o godz. 8.00.

Zaplanowanemu kilka miesięcy temu kolejnemu strajkowi klimatycznemu plany pokrzyżował koronawirus. Aby zwalczyć pandemię, władze Polski oraz wielu krajów Europy i świata wprowadziły liczne obostrzenia. Tym, który najbardziej uderza w organizację masowych manifestacji, jest zakaz organizowania zgromadzeń publicznych.

CZYTAJ: Burmistrz o wyłudzaniu, szpital o pomocy, czyli spór wokół koronawirusa

Inicjatorzy Młodzieżowego Strajku Klimatycznego w Kaliszu jednak nieszczególnie się tym przejmują. Nie oznacza to jednak, że w najbliższy piątek wyjdą na ulice. Wręcz przeciwnie. Zamierzają się zastosować do apeli #zostańwdomu, ale strajkować planują… online. Zależy nam na tym, żeby kryzys klimatyczny został potraktowany z równym zaangażowaniem, jak to wokół COVID-19. Nie możemy lekceważyć żadnego kryzysu. Kryzys klimatyczny wymaga stawienia mu czoła. To właśnie dlatego 3 kwietnia, podczas międzynarodowej mobilizacji w sprawie kryzysu klimatycznego, do naszego strajku będzie można dołączyć wirtualnie” – piszą na stronie wydarzenia na Facebooku.

Ich zdaniem najbliższa dekada będzie kluczowa. Dlatego tak ważne, jak mówią, jest to, by najważniejsi politycy z prezydentem na czele “wyznaczali nowy tor dla polskiej polityki klimatycznej”. “Kryzys klimatyczny już zbiera ofiary śmiertelne, a jego eskalacja przyniesie nam nowe epidemie, zagrożenia i wyzwania, z którymi nie będziemy sobie w stanie poradzić. Myjcie ręce, ale nie umywajcie rąk od odpowiedzialności za klimat. 3 kwietnia dołącz do nas! Szczegóły już wkrótce. Do zobaczenia w sieci!” – kontynuują.

CZYTAJ: Radny Paduch pyta: “Czy Pani Prezydent zbojkotuje wybory?”. UM musi rozpocząć przygotowania

Jak wziąć udział w strajku klimatycznym? Odpowiedź na to pytanie znajdujemy w jednym z postów na fanpage’u Młodzieżowego Strajku Klimatycznego w Kaliszu:

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. 6
    3

    Od kiedy przestały latać samoloty i miej samochodów jeździ nie ma smogu a jest chłodno .niebo jak na Karaibach – jesteśmy okłamywani

  2. taaa, nie wyłączając internetu, komputerów itp urządzeń na pewno przyczyniacie się do oszczędzania energii i ochrony klimatu. dobre sobie.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick