DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Miał być basen, będzie skatepark

Jest pomysł na zagospodarowanie obiektu Ośrodka Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu.

Fot. kalisz.pl

Wykonano ekspertyzę Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Łódzkiej w Kaliszu. Stwierdzono, że pływalnia jest przestarzała technologicznie. Władze mają pomysł, by teren zagospodarować na skatepark. – Przywrócenie pływalni do użytkowania generowałaby zbyt duże koszty. Powstał program funkcjonalno-użytkowy, który zakłada adaptację istniejącej niecki basenowej na skatepark w konstrukcji drewnianej. W niecce basenu pływackiego miałby zostać utworzony bowl na trzech poziomach. W wyposażeniu uwzględniono: wall ride, funbox, bank ramp oraz dwa elementy mobilne: grindbox i rurkę. Niewysokie przeszkody nawiązujące do przestrzeni miejskiej mają być dostępne zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników rolek, deskorolek, hulajnóg oraz rowerów.

CZYTAJ TAKŻE: Takiego miejsca w Ostrzeszowie jeszcze nie było. Skatepark przy Norweskiej oficjalnie otwarty!

Powierzchnia skateparku z przeszkodami wyniesie około 370 m2. Planowane koszty prac projektowych i robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym wynoszą niemal milion złotych. – Przy minimalnym nakładzie finansowym uruchomimy atrakcyjny obiekt dla dzieci i młodzieży, który będzie tani w utrzymaniu, a jednocześnie przyniesie korzyści Miastu. Potrzeby środowisk pływackich zaspokajają niedawno otwarta pływalnia Delfin oraz aquapark, w którym oprócz części rekreacyjnej mieści się również basen pływacki. Jeśli pływacy będą potrzebować kolejnego obiektu to miasto w przypadku pozyskania dofinansowania przystąpi do realizacji nowej inwestycji – mówi Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza.

Fani skateparku będą mieć jeszcze jedno miejsce. Trwa rozbudowa obiektu w Ogródku Jordanowskim. Trwają przygotowania do ogłoszenia zamówienia publicznego. W ramach inwestycji przewidziana jest rozbudowa o nowe urządzenia: bowl, minirampę, flybox, roll in, funbox z flat-railem, quarter pipe, grindbox oraz funbox. Zamontowana zostanie mała architektura, a rozbudowany teren zyska oświetlenie.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz