DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Takiego miejsca w Ostrzeszowie jeszcze nie było. Skatepark przy Norweskiej oficjalnie otwarty!

Takiego miejsca w Ostrzeszowie brakowało. Kompleks do rowerowych i deskorolkowych tricków powstał przy ulicy Norweskiej.

Budowa kompleksu sportowego, w którego skład wchodzi skatepark, pumptruck oraz placu zabaw to element dużego projektu, połączonego z modernizacją Parku Kosynierów przy ulicy Zamkowej. Miejsce do sportowych wyczynów i spędzania wolnego czasu zostało oficjalnie otwarte. – To miejsce było pomyślane, jako miejsce sportu, rekreacji, ale także miejsce spotkań dla młodzieży. To jest przestrzeń oddana typowo im i mamy nadzieję, że tak też będą ją traktować – mówi Patryk Jędrowiak, burmistrz Ostrzeszowa.

Teren sportowo-rekreacyjny ozdabia grafika namalowana właśnie przez lokalnego artystę, Szymona Chwalisza, który liczy, że jego dzieło nie będzie jedynym: – Liczę, że ta komiksowa grafika zapoczątkuje to, że to miejsce będzie bardzo kolorowe i że będziemy się ścigać artystycznie na nowe pomysły. 

Skatepark nie ma jeszcze oficjalnej nazwy, choć już w mediach społecznościowych padła propozycja, by miejsce to nazwać „Trójką”. Między innymi dlatego, że kompleks składa się z trzech elementów. Kolejnym skojarzeniem jest fakt, że kompleks powstał na terenie po byłej Szkole Podstawowej nr 3, którą pamięta wielu mieszkańców Ostrzeszowa. – Myślę, że wielość znaczeń tej „trójki” jest jeszcze do określenia przez mieszkańców – dodał Jędrowiak.

Budowa skateparku oraz modernizacja parku miejskiego wyniosła ponad 8 milionów złotych. 4,5 miliona to dofinansowanie z rządowego programu Polski Ład.

Napisz do autora

Komentarze (2)
 • C
  CycataAlina

  sobota, 22 czerwca, 2024

  Tylko patrzeć jak będą mieli urazy…zwłaszcza jak widać nazdjęciu …jazda bez kasku na głowie …. głupota do kwadratu.

  Odpowiedz
  • E
   Eeeeeerr

   niedziela, 23 czerwca, 2024

   Ich sprawa, jeśli rodzic nie umie zadbac o bezpieczenstwo dziecka

   Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz