Miał biegać z maczetą po Sycowie. Zatrzymali go kontrterroryści

0
Fot. Policja Dolnośląska
Jak nieoficjalnie podają ostrzeszowskie media, dolnośląska policja zatrzymała 31-letniego mieszkańca powiatu ostrzeszowskiego, który brał udział w groźnym incydencie na terenie Sycowa. 31-latek z maczetą w ręce miał wraz z innymi gonić mężczyznę. Sprawą zajęli się kryminalni. Po zatrzymaniu znaleziono u niego marihuanę, a na swoim koncie ma wiele przestępstw w tym rozboje oraz posiadanie narkotyków.

O niebezpiecznej sytuacji na terenie Sycowa informował portal mojaolesnica.pl. Na jednej z ulic miało dojść do gonitwy mężczyzn, a niektórzy z nich mieli w ręku maczety oraz siekiery. Według nieoficjalnych informacji mogły to być porachunki gangsterskie. Sprawą zajęli się kryminalni z dolnośląskiej policji. Policjanci z Wydziału Kryminalnego Dolnośląskiej Komendy przy współudziale dolnośląskich kontrterrorystów, a także oleśnickich funkcjonariuszy w sprawie dotyczącej zajścia, jakie miało miejsce kilka dni temu na terenie Sycowa, prowadząc intensywne działania zmierzające do wyjaśnienia wszystkich okoliczności tego incydentu, dotarli do jednej z podejrzewanych w tej sprawie osób i zatrzymali ją – informuje nadkom. Krzysztof Rynkiewicz z dolnośląskiej policji.

Zatrzymanym jest 31-latek z województwa wielkopolskiego. Mężczyzna w chwili zatrzymania próbował uciekać przed policją, ale nie udało mu się. – Jednym z efektów prowadzonych w tej sprawie działań jest również ujawnienie i zabezpieczenie trakcie przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny środków odurzających w postaci marihuany. Zatrzymany okazał się osobą poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 1 roku i 2 miesięcy. 31 – latek ma na swoim koncie m.in. wymuszenie rozbójnicze, posiadanie środków odurzających, uprawę marihuany, a także kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości – dodaje nadkom. Rynkiewicz.

Ostrzeszowskie media nieoficjalnie informują, że zatrzymany 31-latek pochodzi z powiatu ostrzeszowskiego, a do zatrzymania miało dojść w Doruchowie. Na terenie Ostrzeszowa widziano policyjny konwój z dolnośląskimi tablicami rejestracyjnymi.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick