Melpomenki z wizytą w areszcie

0

W tym roku szkolnym Szkoła Podstawowa nr 9 świętowała piętnastolecie nadania placówce imienia Jana Pawła II. - Taki patron zobowiązuje, dlatego społeczność ostrowskiej dziewiątki podejmuje wiele działań w duchu nauczania Papieża Polaka, w którym szczególne miejsce zajmował bliźni – czytamy w szkolnym komunikacie. Tym razem uczniowie przygotowali i wystawili spektakl.

Spektakl skierowany był dla osadzonych w Areszcie Śledczym w Ostrowie Wielkopolskim. Uczestnicy zajęć koła teatralnego doskonale zdają sobie sprawę z faktu, iż podejmowanie  inicjatyw, w centrum których znajduje się człowiek, jest wartościowe i wzbogaca zarówno odbiorców, jak i młodych artystów. Osadzonym umożliwia łatwiejszy dostęp do dziedzictwa literackiego, uwrażliwia na kulturę słowa, a tym samym przyczynia się do usprawnienia procesu resocjalizacji. Natomiast dzieci uczą się empatii i wrażliwości, dostrzegają potrzeby ludzi z różnych środowisk, ponadto od najmłodszych lat propagują ideę wolontariatu w grupie defaworyzowanej społecznie.

Często tak niewiele potrzeba, by wywołać uśmiech na twarzy drugiej osoby. Wystarczy przenieść się do baśniowego świata opowieści poznanych w dzieciństwie i powtórzyć za Joanną Kulmową „A teatr jest po to, żeby wszystko było inne niż dotąd….”

 

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick