Mecz z czerwoną latarnią. Cel? Odbić się od dna

0
Cztery mecze i tylko trzy punkty to bilans Stali Pleszew na starcie sezonu V ligi. Zespół prowadzony od tygodnia przez Tobiasza Wojcieszaka próbuje odbić się od dna i zacząć regularnie punktować. Nie pomagają liczne kontuzje. Na horyzoncie widać jednak światełko w tunelu, bo pierwsi gracze mają wkrótce wrócić do gry. To szansa, by uciec z 14. miejsca i awansować o kilka pozycji w ligowej tabeli. Pierwsza okazja ku temu będzie już w sobotę, kiedy do Pleszewa przyjedzie czerwona latarnia - GKS Rychtal.

Po środowej porażce w Okręgowym Pucharze Polski na szczeblu kaliskim, Stal Pleszew będzie chciała wygrać drugi mecz ligowy z rzędu i odbić się w tabeli V ligi. Puchar nie był priorytetem dla tego zespołu, który przyjechał do Ostrowa Wielkopolskiego (spotkanie z Ostrovią 1909 II) w mocno rezerwowym składzie. Było to spowodowane licznymi kontuzjami, a także absencjami związanymi z pracą zawodową niektórych piłkarzy.

Teraz przed Stalą stosunkowo łatwe zadanie, bo mecz z GKS-em Rychtal – zespołem, który nie zdobył jeszcze punktu w tym sezonie. Jednak i z czerwonymi latarniami trzeba mieć się na baczności, bo zlekceważenie rywala może wiele kosztować. – Wiemy, kto wraca po kontuzji, wiemy, na kogo możemy liczyć i jeśli zawodnicy dają z siebie sto procent, to jestem spokojny o to, że w najbliższych meczach będziemy punktować. A jak zdobędziemy kilka punktów w tych spotkaniach i odbijemy się od dna, to będzie tylko lepiej – powiedział po środowym meczu Tomasz Zawada, piłkarz i prezes Stali Pleszew.

Kiepska forma zespołu na początku rozgrywek i zmiana trenera to dodatkowe wyzwanie, przed którym musi stanąć zespół zajmujący 14. miejsce w tabeli V ligi. Od zeszłego tygodnia Stal prowadzi Tobiasz Wojcieszak, który jeszcze w maju był bramkarzem tego klubu. – To mój debiut w roli  trenera seniorów. Do tej pory pracowałem głównie z młodzieżą – grupami juniorskimi w Stali Pleszew. Teraz dostałem propozycję, żeby tymczasowo poprowadzić seniorów. Zobaczymy, jak to będzie funkcjonować – wyjaśnia nowy szkoleniowiec Stali.

II liga

Śląsk II Wrocław – KKS Kalisz (17 września, 14:30)

III liga

Jarota Jarocin – Elana Toruń (18 września, 16:00)
Zawisza Bydgoszcz – Pogoń Nowe Skalmierzyce (18 września, 17:00)

IV liga

Unia Swarzędz – KKS II Kalisz (18 września, 13:00)
Olimpia Koło  –  Victoria Ostrzeszów (18 września, 15:00)
Polonia Marcinki KępnoLKS Gołuchów (18 września, 16:00)
Iskra Szydłowo – Centra Ostrów Wielkopolski (18 września, 16:00)

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick