MdM w 2018 roku? Już nie masz szans, wystarczyły dwa dni…

0
Chciałeś złożyć wniosek o dofinansowanie do wkładu własnego na zakup mieszkania w programie Mieszkanie dla Młodych na rok 2018? Już nie zdążysz. Wystarczyły dwa dni, żeby Bank Gospodarstwa Krajowego wydał całą kwotę 381 mln złotych, która rozeszła się w dwa dni nowego roku.

„Informujemy, że w związku z wyczerpaniem limitu przewidzianego na rok 2018, BGK z dniem 4 stycznia b.r. wstrzymał przyjmowanie wniosków nabywców o dofinansowanie wkładu własnego w rządowym programie Mieszkanie dla Młodych” – czytamy w komunikacie BGK opublikowanym w środę wieczorem.

Wniosek jest prosty. Nie licząc wolnego do pracy poniedziałku, wystarczył wtorek… i tak naprawdę część środy, żeby cała kwota na program MdM została rozdysponowana. Przyjętych zostało ponad 12 tysięcy wniosków.

To jednak nie powinno nikogo dziwić. Program cieszy się dużą popularnością. Podobnie było w ubiegłym roku. W styczniu pieniądze zostały rozdysponowane w miesiąc, w sierpniowym – dodatkowym terminie wniosków nie przyjmowano już po sześciu godzinach.

To ostatni rok funkcjonowania programu. Od stycznia 2014 roku, od kiedy MDM został uruchomiony, do młodych Polaków trafiło 3 mld zł. Jak informuje BGK, wsparcie kupna własnego mieszkania otrzymało w sumie 110,6 tys. osób.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick