Maszynami rolniczymi zablokują drogę w Ociążu. W środę kolejny protest

4
Rolnicy z południowej Wielkopolski znów wyjdą na ulicę. Jutro o godzinie 10.00 planują zablokować drogę krajową nr 25 na wysokości Ociąża. Na drodze pojawi się około 50 samochodów rolniczych.

Rolnicy po raz kolejny protestują przeciwko importowi warzyw zza granicy do supermarketów. Polscy rolnicy mają ogromny problem, by sprzedać swój towar. Przechodzi on bardzo rygorystyczne kontrole podczas, gdy ich ceny są bardzo niskie. – Za sprzedany kilogram ziemniaków, rolnik otrzymuje 20 groszy. W supermarketach ten sam kilogram kosztuje 2 złote lub więcej! – mówi Ewa Woźnicka, organizator protestu.

To już kolejny protest rolników. 16 marca protestujący także zablokowali drogę krajową nr 25.

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

ZOBACZ TEŻ: Protest rolników. Znów zablokują drogę

Swój niepokój okazują także rolnicy z okolic Błaszek. Oni także wyszli na ulicę, protestując przeciwko zbyt niskiej cenie polskich warzyw.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. Zobacz po ile jabłka na Paderewskiego . Ostatnio byłem w łódzkim i są o 1.5 zł tańsze,,, Zresztą tam jakaś dziwna „zmowa” cenowa …obowiązuje ! Lepiej raz w tygodniu pojechać na WITOSA !

  2. Za swoje problemy chłopy pokarają niewinnych kierowców, a ruszyć cztery litery do Warszawy tam gdzie źródło ich problemów to już chłopom się nie chce. Takimi działaniami nie macie i nigdy nie zdobędziecie ani mojego poparcia, ani tych wszystkich co przez was zawalą swoje sprawy bo będą stać w korku.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick