Masz pamiątki po kościele poewangelickim? Stwórz wystawę!

0
Źródło: odolanow.pl
O remoncie poewangelickiego kościoła w Odolanowie informowaliśmy już w styczniu. Wtedy prace remontowe były w toku, dziś są na wykończeniu. Zabytkowy budynek zmieni się teraz w salę wielofunkcyjną, a każdy kto posiada historyczne pamiątki może przyczynić się do stworzenia wystawy.

Na remont kościoła w Odolanowie Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przekazało 120 tys. zł, Wielkopolski Wojewódzki Konserwator Zabytków przelał kolejne 60 tys. zł, a Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego zaproponował 40 tys. zł. Całość inwestycji to kosz rzędu 700 tys. zł. Na renowację budynku kościoła poewangelickiego w ramach prac konserwatorskich wnętrza kościoła, aby zaadaptować go na salę wielofunkcyjną, gmina pozyskała także 1,9 mln zł z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. W pracach remontowych przewidziano między innymi wymianę dachu, podłóg i poszyć okiennych.

CZYTAJ: Odolanów. Remont kościoła idzie pełną parą [ZDJĘCIA]

Teraz, prace w kościele poewangelickim dobiegają końca. Budynek zmieni się w nowoczesną salę wielofunkcyjną, gdzie organizowane będą koncerty, wystawy, czy promocje artystyczne i kulturalne.

Burmistrz Gminy i Miasta Odolanów wychodzi z prośbą do wszystkich, którzy dysponują jakimikolwiek dokumentami historycznymi na temat kościoła: zdjęcia, szkice, relacje prasowe, itp. Jeśli uda się zebrać odpowiednią ilość pamiątek, zostanie stworzona specjalna wystawa na ponowne otwarcie kościoła.

Źródło: odolanow.pl
redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick