Maria Olejniczak nowym skarbnikiem gminy Ostrów Wielkopolski

0
Fot. UG Ostrów Wlkp.
Maria Olejniczak została nowym skarbnikiem gminy Ostrów Wielkopolski. Radni byli jednomyślni przegłosowując jej kandydaturę na to stanowisko. Nowa urzędniczka wcześniej pracowała przez 14 lat w Urzędzie Miejskim w Środzie Wielkopolskiej oraz jako główny księgowych dwóch poznańskich szkół podstawowych.

Po śmierci Barbary Jurek, która od 2013 roku pełniła funkcję skarbnika w gminie Ostrów Wielkopolski, władze samorządowe stanęły przed wyborem jej następcy. Ponownie postawiono na kobietę. Została nią Maria Olejniczak. Jej kandydaturę musieli przegłosować radni i zrobili to jednogłośnie. Ostrowski samorząd nie jest pierwszym, w którym będzie trzymać pieczę nad finansami. – Kandydatka na skarbnika w Gminie Ostrów Wielkopolski piastowała tę funkcję w większym samorządzie przez wiele lat, dlatego postawiłem na doświadczenie. Ono miało decydujący wpływ na wybór. Liczę nie tylko na bardzo dobrą współpracę, ale również na spokojną i rzetelną pracę. Finanse gminy muszą być w dobrej kondycji, tak jak było do tej pory. Pani skarbnik może liczyć na moje wsparcie, pracowników urzędu oraz radnych – powiedział podczas sesji rady gminy wójt Piotr Kuroszczyk.

CZYTAJ: Pleszewski Oddział Wewnętrzny zamknięty! Powodem… bakteria

Przez ostatnie 14 lat Maria Olejniczak pełniła funkcję skarbnika w Urzędzie Miejskim w Środzie Wielkopolskiej. Następnie sprawowała pieczę nad finansami dwóch poznańskich szkół podstawowych. Skarbnikiem gminy Ostrów Wielkopolski została oficjalnie w piątek 21 lutego, kiedy radni przegłosowali jej kandydaturę na to miejsce. Nowa szefowa gminnych finansów ukończyła Akademię Ekonomiczną w Poznaniu, na Wydziale Ekonomika Produkcji i Obrotu, a następnie na tej samej uczelni ukończyła Studia Podyplomowe dla Pracowników WBK. Ma na swoim koncie także wiele kursów i szkoleń. Prywatnie jest mężatką, mamą dwóch dorosłych synów i babcią.

– Myślę, że dzisiejsze objęcie stanowiska Skarbnika Gminy Ostrów Wielkopolski to kontynuacja mojej kariery zawodowej, aczkolwiek każdy samorząd jest trochę inny i dlatego zawsze jest to wyzwanie. Dziś nie ukrywam, że się denerwuję, pomimo tylu lat pracy jestem przyzwyczajona do sytuacji stresujących, niemniej jednak emocji dziś nie brakuje. Liczę na współpracę z wójtem, zastępcą, sekretarzem, pracownikami urzędu oraz radnymi. Dziś poznałam panie z księgowości, w przyszłym tygodniu przedstawię się wszystkim pracownikom urzędu – powiedziała Maria Olejniczak, Skarbnik Gminy Ostrów Wielkopolski.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick