Pleszewski Oddział Wewnętrzny zamknięty! Powodem… bakteria

0
Oddział Wewnętrzny w Pleszewie został zamknięty dla przyjmowanych pacjentów. Powodem są procedury i środki, jakie szpital musiał zastosować w związku z wystąpieniem na oddziale bakterii Clostridium difficile. Choć bakteria nie jest bardzo groźna dla człowieka to szpital musiał podjąć podstawowe kroki. Jednym z nich jest właśnie całkowite wstrzymanie przyjęć.

Na Oddziale Wewnętrznym zdiagnozowano trzy osoby z bakterią Clostridioides difficile, która prowadzi m.in. do zapalenia jelit. W pleszewskim szpitalu wprowadzono standardowe procedury. Dyrekcja szpitala uspokaja jednak, że nie mamy do czynienia z żadną groźną epidemią. – Zastosowano standardowe środki i procedury w takich sytuacjach tzn. przede wszystkim odizolowano troje pacjentów zmagających się z zakażeniem bakteryjnym oraz wdrożono procedury mające na celu dekontaminację oddziału. Bakteria wywołuje silne biegunki, ale takie ryzyko dotyczy zwłaszcza osób z obniżoną odpornością. Dla osób zdrowych w zasadzie pozostaje niegroźna. Niemniej jednak należy zachorować szczególną ostrożność – przestrzegać zasad higieny osobistej i reżim sanitarny, gdyż do zakażenia dochodzi poprzez bezpośredni kontakt z chorym. Niezwykle ważne jest zatem częste mycie rąk – wyjaśnia Ireneusz Praczyk, rzecznik Pleszewskiego Centrum Zdrowia.

CZYTAJ: Będzie nowe okienko paszportowe w Ostrowie Wielkopolskim

Szpital zapewnia także, że stosuje najwyższe standardy postępowania i działania profilaktyczne w celu ograniczenia liczby zachorowań. Wstrzymanie przyjęć nowych pacjentów obowiązuje do odwołania.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick