Marek Karolczak nowym prezesem CRK!

10
Marek Karolczak / fot. UM Ostrów
Marek Karolczak, prezes Wodkanu w Ostrowie Wielkopolskim, został szefem Centrum Rozwoju Komunalnego - spółki-matki wszystkich spółek komunalnych w mieście. Informację potwierdził urząd. Karolczak zastąpi na tym stanowisku Bartosza Ziółkowskiego, któremu skończyła się kadencja.

Po tym, jak Bartosz Ziółkowski ogłosił, że po zakończeniu kadencji rozstaje się z CRK, władze miasta poinformowały o powołaniu na stanowisko prezesa spółki-matki Marka Karolczaka – dotychczasowego prezesa Wodkanu. Tą spółką zarządza od 2015 roku. – Dzisiaj prezesowi Karolczakowi został powierzony nowy odcinek zadań, czyli nadzór nad całym holdingiem komunalnym. Jestem głęboko przekonana, że sprosta temu zadaniu, a jego bogate doświadczenie zawodowe oraz dotychczasowe osiągnięcia pozwolą   na sprawne, efektywne i skuteczne zarządzanie całą grupą kapitałową – mówi prezydent miasta Beata Klimek.

Władze Ostrowa Wielkopolskiego podkreślają umiejętności prezesa Karolczaka zwłaszcza w zakresie pozyskiwania wielomilionowych dotacji z funduszy zewnętrznych na realizację inwestycji. Tych w ostatnim czasie było kilka:

  • kompleksowa modernizacja stacji uzdatniania wody,
  • budowa jednej z najnowocześniejszych w Polsce suszarni osadów ściekowych,
  • rozbudowa sieci wodno-kanalizacyjna i deszczowa,
  • budowa zbiorników retencyjnych.

Jak informują przedstawiciele miasta, Marek Karolczak będzie jednocześnie zarządzał CRK i ostrowskimi wodociągami.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

10 KOMENTARZE

  1. Jak można zarządzać dwoma tak ważnymi instytucjami? I to wszystko w ciągu tego samego czasu pracy. To ile będzie zarabiał?

  2. Prezes Karolczak i jego ekipa to dobrzy fachowcy, skoro potrafili pozyskać ponad 40 mln zł dotacji z UE. Oby teraz było tak samo.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick