Bartosz Ziółkowski nie będzie dłużej prezesem CRK! „Powstały różnice w wizji i kierunkach zarządzania”

40
Bartosz Ziółkowski, dotychczasowy prezes Centrum Rozwoju Komunalnego w Ostrowie Wielkopolskim zakończył pracę na stanowisku prezesa spółki. O wygaśnięciu kadencji poinformował w oświadczeniu nadesłanym do naszej redakcji. W piśmie czytamy: "Powstałe różnice w wizji i kierunkach zarządzania ostrowską gospodarką komunalną spowodowały, że w efekcie rozmowy z Prezydent Miasta Beatą Klimek wspólnie podjęliśmy decyzję o niekontynuowaniu współpracy". Więcej na ten temat na wlkp24.info.

Pełna treść oświadczenia nadesłanego do redakcji

Szanowni Państwo,
Drodzy Mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego,

z dniem 25 czerwca 2021 roku upłynęła moja kadencja i zakończyłem 3,5-letnią pracę
na stanowisku Prezesa Zarządu Centrum Rozwoju Komunalnego S.A., spółki-matki ostrowskiej komunalnej Grupy Kapitałowej.

Powstałe różnice w wizji i kierunkach zarządzania ostrowską gospodarką komunalną spowodowały, że w efekcie rozmowy z Prezydent Miasta Beatą Klimek wspólnie podjęliśmy decyzję o niekontynuowaniu współpracy.

Bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym pracownikom Grupy Kapitałowej Centrum Rozwoju Komunalnego za wspólne dokonania dla naszego miasta i wiele rozwojowych projektów zainicjowanych i realizowanych od 2018 roku, m.in. Ostrowski Rynek Energetyczny, rozwój niskoemisyjnej, elektrycznej komunikacji miejskiej i ostrowski system ekologicznej elektromobilności, programy grantowe na sport i kulturę dzieci i młodzieży, program wspólnego wsparcia ostrowskiego sportu zawodowego, program dekarbonizacji miasta i dywersyfikacji lokalnych źródeł energii oraz przygotowanie założeń koncepcyjnych, dokumentów środowiskowych i konsultacji społecznych elektrociepłowni na paliwa alternatywne i biomasę.

Spółkę Centrum Rozwoju Komunalnego S.A. pozostawiam w bardzo dobrej kondycji finansowej z potencjałem do realizacji planowanych inwestycji.

Pozostawiam również do realizacji na najbliższe lata całą, nową, ambitną i wielowymiarową Strategię rozwoju ostrowskiej gospodarki komunalnej do 2025 roku, przyjętą przez właściciela w grudniu 2020 roku.

Z konsekwencją i determinacją zamierzam nadal – już w nowych rolach i formach – podejmować i realizować ważne wyzwania dla naszego miasta, z myślą o dobrej przyszłości obecnych i przyszłych pokoleń Mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego.

Pozdrawiam,
do miłego zobaczenia,
Bartosz Ziółkowski

>> ZOBACZ, KTO ZOSTAŁ NOWYM PREZESEM CRK!

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

40 KOMENTARZE

 1. Ostatnio jak go odwoływali miał kontrakt i zakaz konkurencji na 12 miesięcy (pełne 12 pensji wraz z nagrodami) Czy teraz tez ma taki kwit?

  • To nie będzie Chińskiego punktu przeładunkowego na Europę i kto teraz rozliczy delegacje do Chin? Zielonego kabla na prąd z wiórków i kupy? Spalarni pod blokami na Strzeleckiej i wysockiej? A co z przechowalnią dla politycznych mało pracujących? Ojej, ale dobrze że jest odezwa do narodu i kilogram strategii do wykorzystania dla następnych bajkopisarzy.

 2. Jakoś jako dla zwykłego obywatela Pana dokonania nic mi nie mówią. Ale zobaczymy gdzie Pan wyląduje. Chyba krzywdy Prezydentową Panu nie zrobi

  • Jakiej wiedzy? Konkrety? Przez ten okres niczym nie zasłynął. Do przelewania dywidend z innych spółek żadnej wiedzy nie potrzeba.

 3. Wróbelki ćwierkają, że dogadał się z Hołownią i będzie kandydatem Polska 2050 na prezydenta Ostrowa w 2022
  Dużo gadał o Green Dealu 2050, zielonym, energii i się dogadali z zaskoczenia
  I od poniedzialku będą mieć 4-5 radnych w mieście, tak jak zroblili w Kaliszu
  Chyba ktoś prezydentową podpuścił i przelicytowała!
  Ale heca… będzie się działo

 4. Pierwszy co w tym układzie pokazał jakiś honor, mimo że za nim nie przepadałam, a tu czyżby Przyjazny Ostrów się posypał?

  • Honor to bardzo obce słowo dla niego i wielu innych, zobaczysz gdzie wyląduje, przestań się łudzić

 5. podobno od Hołowni na prezydenta Ostrowa… i ptaszki ćwierkają, że mają po kilku radnych w mieście i powiecie… Czyżby w przyszłym tygodniu koniec ery Klimek i Rajskiego ?!

  • Jedynego który miał odwagę mówić uczciwie że Ostrów takiej inwestycji potrzebuje – a nie gadżety na kredyt jak najemnicy i lanserzy z Jarocina

  • do ekonoma. Jedyny, który przepychał idiotyczny pomysł zarówno cenowo, jak i praktycznie. RZZO ma zupełnie inne problemy finansowe i inwestycyjne. Ale co on tam wiedział? Mnie interesuje to, czy królowa tropnie się wreszcie i zrobi porządek z tym Cyrkiem. Wywalić, likwidując kosztowną dla miasta czapę, dociążyć obowiązkami spółki i egzekwować od prezesów. Tylko do tego trzeba mieć cohones i jakąś wizję nie tylko do wyborów.

  • Czy projekt medialny będzie realizowany z: 1. Pożyczki z EBI? 2. Funduszy norweskich? 3. Dotacji z jakiegoś ministerstwa? 4. Zrzutki na tacę? 5. Wygranej w LOTTO? 6. Własnych zaskórniaków

  • Mówi się, że Prezes Ziółkowski został odwołany, bo swoimi zarobkami zbliżył się do zarobków Prezesa Strykowskiego. A jak wiadomo lider może być tylko jeden. A tak w ogóle to za jakież to osiągnięcia oni mieli takie apanaże? BZ za gadki-szmatki i obiecanki-cacanki a Stryku za brak smrodu ze skłądowiska przez 365 dni w roku, żałosny poziom recyklingu i zatrudanianie swoich?

 6. Bardzo dobra zmiana. Marek Karolczak to człowiek pracy a nie taniego lansu. Tak się dziwię że Prezydent tak długo trzymała Ziolkowskiego.

 7. Za rok wybory na prezydenta miasta, facet wie co robi. Po drugie, jest w tym mieście coś takiego jak „rozwój gospodarki komunalnej”? Po trzecie, niech się tak nie lansuje elektrycznymi autobusami bo np. do takich Lamek (peryferia miasta)!!! się w tygodniu z drugiej zmiany nie dojedzie a rozkład jazdy jest tak planowany że szkolne jeżdżą puste a ludzie nie mają jak do pracy dojechać. Sami zmuszają ludzi do swojego transportu i zakorkowywaniu miasta. Poza tym ten Pan miał zawsze parcie do władzy, wcześniej przegrał z Jarosławem Urbaniakiem…

  • Lamki to nie Ostrów. Zacznij płacić w Ostrowie podatki to będziesz mógł wymagać. Teraz leć do swojego wójta z płaczem.

  • Tak na ścisłość to podałem Lamki jako przykład peryferiów a mieszkam całe życie w Ostrowie. Mogę więc podać przykład „aglomeracji” Kalisko-Ostrowskiej jak pięknie się „dogadują” między sobą, ale zarząd jest i to się liczy (bilety linii M i 19), likwidacja PKS, rozkłady jazdy układane nie wiadomo jak, a bilety coraz droższe. Są miasta w Polsce gdzie komunikacja jest refundowana w 100 %, np. Lubin. Przykładów mógłbym mnożyć, tylko czy ma to sens jak ludzie mają klapki na oczach?

 8. Ludzie…na pewno nie zrezygnował ze stołka i pełnego korytka za kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie z powodu różnic w wizji . Bądźcie poważni . Mój mąż z zawodu jest prezesem …..nie rezygnuje sobie z taaaakiej kasy z powodu honoru. Nieprawda BARTOSZU ???? ….coś w tle jest naszykowane za jeszcze lepszą kasę ….. KASA…KASA…KASA….musi się zgadzać !!!!

 9. Podobno byly prezes za chwile duży awans w Polsce a w Ostrowie Klimkowa ograna politycznie haha ciekawe kto podpuścił prezydentkę a jeszcze ciekawsze dlaczego haha

 10. no to po Lisieckim… jako lekarz będzie leczył online – a wraca przewodniczący płk Herwich i to z jaką siłą!!

 11. PIERDZĄ W STOŁKI,KASUJĄ FORSĘ I UDAJĄ,ŻE PRACUJĄ DLA SPOŁECZEŃSTWA LOKALNEGO-JESZCZE DAJE IM SIĘ SOLIDNE ODPRAWY.DZIADOSTWO DO KWADRATU

 12. Prezes padł ofiarą swojego ulubionego powiedzonka wobec podwładnych. „nie podoba się, to wyp…j”. nosił wilk razy kilka…

 13. Ludziska, pora zrozumieć, że odwołanie Pana Ziółkowskiego nie obchodzi jakichś 99% mieszkańców miasta, poza jego świtą i mącicielami politycznymi, którzy chcieliby coś na tym ugrać. Sądzę, że Pan Karolczak będzie dużo lepszym prezesem, bo jest bardziej skromny. Nie wierzcie też w bajki związane z Hołownią. Pan Ziółkowski to przecież fanatyk prawicy.

  • A czy Pan Karolczak nie terminował w branży wod-kan w znanym nam doskonale Jarocinie za czasów Mikołajka Kostki w roli wiceburmistrza, z którego to czasu ma sprawę w sądzie? Czy nie o dyspozycyjność/służalczość wobec władzy tu chodzi?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick