DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Marcel ma szansę normalnie słyszeć. Pomożecie?

W pierwszym etapie najważniejsze jest zebranie 20 tysięcy złotych, które potrzebne są, aby Marcel mógł zostać zapisany na operację w USA. Będzie na nią czekać około dwóch lat. Liczy się czas, bo każdy dzień zwłoki przy zapisie wydłuża listę, a co za tym idzie czas oczekiwania na zabieg. Oto bezpośredni link do portalu zrzutka.pl.

Mikrocja z atrezją to przyczyna zmartwień rodziców 2-letniego Marcela z Ostrowa Wielkopolskiego. Deformacja prawego narządu słuchu 3-stopnia spowodowała, że chłopczyk ma szczątkową małżowinę uszną oraz brak prawego kanału słuchowego. Problem dotyczy około 1 dziecka na 7000 do 10000 urodzeń. Niepokojące okazały się też wyniki badań tomograficznych – wykazały one bowiem nieprawidłowości w uchu środkowym.

Nadzieję na poprawę słuchu oraz wyglądu narządu dali rodzicom Marcela lekarze ze Stanów Zjednoczonych. Chłopczyka zakwalifikowano do kompleksowej operacji odbudowy kanału słuchowego oraz plastyki małżowiny usznej metodą Medpor w szpitalu California Ear Intitute w Palo Alto. W Polsce tak zaawansowanych zabiegów się jeszcze nie wykonuje. Koszt operacji to około 80 tysięcy dolarów, czyli około 250 tysięcy złotych. Do tego dochodzą koszty wylotu za ocean oraz pobyt na miejscu. Razem 85 tysięcy dolarów – czyli około 300 tysięcy złotych.

Pomóc można także przy pomocy Fundacji:

Przekazując 1% podatku lub darowiznę Fundacji Avalon z dopiskiem Komorowski, 6163 pomagacie nam Państwo w codziennej walce o zdrowie naszego syna Marcela.

http://www.fundacjaavalon.pl/nasi_beneficjenci/komorowski_marcel.html?highlight=WyJtYXJjZWwiLCJrb21vcm93c2tpIl0=

Napisz do autora

Komentarze (4)
 • G
  Grażyna

  wtorek, 9 maja, 2017

  Dzień dobry,
  Operacje z użyciem implantu medpor są obecnie możliwe także w Polsce. Pierwsza taka operacja odbyła się w kwietniu bieżącego roku w Szpitalu Specjalistycznym im. L. Rydygiera w Krakowie. Operowała dr Anna Chrapusta, a pacjentem był mój syn. Jest sporo informacji o operacji, ponieważ była pionierska (użycie medporu i wytworzenie przewodu słuchowego w czasie jednej operacji).
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • A
  Anonim

  środa, 21 czerwca, 2017

  To była pionierska operacja w Polasce, w Stanach takie operacje wykonuje się od lat.

  Odpowiedz
 • B
  boo

  sobota, 9 czerwca, 2018

  moj syn rowniez ma atrezje i mikrocje wrodzona..wstyd mi prosic ludzi o jalmuzne. Zal..

  Odpowiedz
 • P
  Poszkodowany

  sobota, 6 marca, 2021

  Nigdy w zyciu krakow i medpor .DR chrapusta zniszczyla zycie mi jak i wielu ludzia , Ta kobieta oklamala wiele ludzi jak i publiczne media ze studiowala w Ameryce i zna sie na medpor a w rzeczywistosci nigdy nie miala tam kursow studiow czy innych szkolen . Jest gorzej niz przed operacja a na dodatek mam krwiaka i choroby krwi ktorej dostalem podczas operacji …

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz