DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Maraton Uśmiechu. Podaj dalej uśmiech, a pomożesz wygrać

Maraton Uśmiechu organizowany w naszym regionie bierze udział w konkursie na najciekawszą inicjatywę społeczną w regionie. Zwycięzcy otrzymają dofinansowanie w ramach programu „Tesco – Decydujesz, pomagamy”. Głosowanie, w którym mogą wziąć udział klienci tej sieci sklepów, ruszyło 21 stycznia i potrwa do 17 lutego.

Maraton Uśmiechu jest organizowany od 2015 roku i cieszy się popularnością nie tylko wśród mieszkańców Ostrowa. – Chcemy pokazać, że Ostrów Wielkopolski, powiat ostrowski i firmy tu działające, są przyjazne osobom niepełnosprawnym oraz wspierają rozwój kultury fizycznej i sportu. Propagujemy wspólne, aktywne spędzanie czasu, współzawodnictwo dzieci, młodzieży, dorosłych, sprawnych i niepełnosprawnych – mówią organizatorzy.

Tegoroczna edycja odbędzie się 19 maja i można szacować, że podobnie jak w poprzednich latach weźmie w niej udział kilkaset osób w tym niepełnosprawni, dzieci, młodzież i dorośli. W poprzednich edycjach wystartowali zarówno Wielkopolanie, jak i mieszkańcy Pomorza, Dolnego Śląska i Ukrainy. Wszyscy poczują adrenalinę i moc rywalizacji, która napędza do działania, a spotkania z innymi biegaczami na pewno na długo zapadną im w pamięć.

Trasa biegów głównych:
„5”, „10”, „15”: Rynek – ul. Wrocławska – ul. Staszica – ul. Gimnazjalna – pl. Rowińskiego – ul. Ks. kard. M. Ledóchowskiego – ul. Pruślińska – ul. Ks. kard. M. Ledóchowskiego – ul. Kościelna – Rynek.

Trasy biegów towarzyszących:
– Sztafeta Rodzinna oraz Wózki: aleje na Placu 23 Stycznia.
– Bieg Indywidualny (dzieci i młodzieży): Rynek – ul. Wrocławska – ul. Staszica – ul. Gimnazjalna – pl. Rowińskiego – Rynek.

Organizatorami Maratonu są: Zespół Szkół Specjalnych w Ostrowie Wielkopolskim, Klub Sportowy Maraton, Stowarzyszenie Wspierające Działalność Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowie Wielkopolskim „Promyk”.

Udział w biegu jest bezpłatny, a zapisy są przyjmowane do 12 maja w sekretariacie Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowie Wielkopolskim (ul. Kościuszki 5) lub telefonicznie pod nr. tel. (62) 735 57 54 oraz mailowo: maraton@zssostrow.pl poprzez wysłanie formularza w formie elektronicznej. Można go pobrać tutaj (format doc lub pdf).

Organizatorzy będą weryfikowali każde zgłoszenie poprzez maila bądź telefonicznie.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz