Mapy w sieci, czyli ułatwienie dla petenta

1

Ponad 120 tysięcy map i dokumentów geodezyjnych powiatu ostrowskiego, do tej pory dostępnych tylko w wersji analogowej, poddanych zostanie cyfryzacji. To efekt projektu realizowanego przez starostwo powiatowe w Ostrowie. Cyfryzacja ma ułatwić obsługę także poprzez świadczenie e-usług. 

Projket przygotował Wydział Geodezji i Referat Pozyskiwania Środków Zewnętrznych Starostwa Powiatowego. Zakres planowanych e-usług obejmie m.in. : obsługę udostępniania materiałów i danych Powiatowego Zasobu Geodezyjnego i Kartograficznego, obsługę zgłoszeń prac geodezyjnych, autoryzowanego dostępu do bazy danych (PZGiK), obsługę wniosków o udostępnianie ujawnionych informacji i zmian z rejestru ewidencji gruntów i budynków dla komornika oraz wniosków rzeczowych majątkowych.

Skanowanie dokumentów już ruszyło, Powiat nie czekając na środki zewnętrzne na własną ręke od kilku miesięcy prowadził to etapami. Dzięki pozyskanej z UE dotacji cały proces nabierze tempa. Na wprowadzenie do bazy wszystkich dokumentów i map jest kilkanaście miesięcy. To największe tego typu przedsięwzięcie jakiego starostwo podjęło się od lat. Po zakończeniu prac powiat ostrowski zostanie pokryty w 85% cyfrową mapą ewidencyjną.

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Jest to niewątpliwie udogodnienie ale pozostanie poważny problem z którym borykają się osoby które nie są właścicielem danej nieruchomości ale chciałyby sprawdzić np. kto jest jej właścicielem http://pamietnikwindykatora.pl/2015/08/06/jak-ustalic-kto-jest-wlascicielem-nieruchomosci-znajac-tylko-jej-adres-albo-nawet-adresu-nie-znajac/ Ten problem to „brak interesu prawnego” jakim zasłaniają się urzędnicy odmawiając udostępnienia danych, w tym dodatkowych danych o nieruchomości. Jest to paradoks bowiem księgi wieczyste są przecież jawne ale nie znając numeru księgi nie ustalisz nic.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick