Małgorzata Kidawa-Błońska w Ostrowie: „Doprowadziliśmy nasz kraj do jakiejś absurdalnej sytuacji”

7
Małgorzata Kidawa-Błońska w roli kandydata na premiera Polski przybyła na środowe spotkanie w ostrowskim n-Klubie. W trakcie rozmowy poruszyła temat narastających podziałów między Polakami oraz zdradziła pomysły na unowocześnienie edukacji dzieci.

Wybory parlamentarne już w najbliższą niedzielę. Kampania wyborcza jest na ostatniej prostej. Ten czas postanowiła wykorzystać Małgorzata Kidawa-Błońska. Kandydatka Koalicji Obywatelskiej na premiera została powitana owacjami. – Jeżeli koleżanka nie może pójść na urodziny do koleżanki, bo rodzice różnią się politycznie, jeżeli chłopak nie może przychodzić do dziewczyny, bo rodzice różnią się politycznie, to znaczy, że doprowadziliśmy nasz kraj do jakiejś absurdalnej sytuacji – powiedziała na wstępie przemówienia.

Kandydatka do klubu nauczyciela, gdzie odbywało się spotkanie, przybyła z opóźnieniem. Początkowo miało ono odbyć się o 17:00, jednak ostatecznie przedstawicielka Koalicji Obywatelskiej przybyła półtorej godziny później. Kandydatka musiała zmierzyć się z pytaniami m.in. o edukacji, służbie zdrowia i opiece nad niepełnosprawnymi dziećmi. – Programy edukacyjne powinni piać specjaliści, nauczyciele, eksperci. Politycy nie są od pisania programów dla szkół. Dlatego chcemy powołać radę edukacji, która będzie potrafiła stworzyć nowe podstawy programowe, w których bardzo ważne będzie, żeby nauczyć dzieci samodzielnego myślenia, pracy zespołowej i umiejętności szukania informacji. Wiedzę encyklopedyczną można zawsze dziecko może znaleźć, ale musi wiedzieć, jak poruszać się w świecie i szukać ważnych informacji, jak oddzielać prawdziwe informacje od fałszywych – podkreśliła.

Na spotkaniu nie pojawił się Jarosław Urbaniak, który w tym czasie uczestniczył w debacie poselskiej, transmitowanej w Telewizji Proart. Mimo nieobecności, zwolennicy posła głośno skandowali jego nazwisko.

redaktor wlkp24.info
milosz.skibinski@tvproart.pl

7 KOMENTARZE

  1. Przegieliście z oddawansem ubekom wielkich emerytur. A zwykłym Polakom pozabieracie 13 wstyd! SB którzy gnoili ludzi a wt im emerytury chcecie przywrócić. Straciliscoe mój głos. Jesteście niepoważni.

    • Idioto, nikt nie planuje oddać emerytur wszystkim ubekom, ani odebrać trzynaste emerytury. Ale jeśli zabrano większość emerytury polskim bohaterom z Iraku, którzy ratując szpiegów amerykańskich spowodowali, że USA obcięło nasz dług o 50%? To jest normalne? Albo obcięcie emerytury sprzątaczce? Odpowiedzialność zbiorowa? A co do twojego głosu, to przyznaj kłamczuchu, że i tak miałeś w planie głosować na pis.

  2. jesli ktos spoznia sie na spotkanie to dla mnie juz nie jest wiarygodnym,a tak pozatym mieliscie juz swoje 5 minut w polityce i co zrobiliscie??? o tak dla swoich partykularnych interesów tak!!!! dla elyty a zwykłych ludzi mieliscie głeboko w d..ie

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick