Mała Sandra czeka na pomoc! Brakuje blisko 5 milionów złotych! Zbiórka trwa!

5
Fot. siepomaga/sandra
Każdy może pomóc! Mała Sandra i jej rodzice zbierają potrzebne pieniądze na najdroższy lek świata. Do pełnej kwoty brakuje blisko 5 milionów złotych. Zbiórka wciąż trwa, a dla Sandry to walka z czasem. Dziewczynka przebywa na OIOM-ie, a jej stan się pogarsza.

Mała Sandra Wolniak urodziła się czyniąc świat swoich rodziców zdecydowanie lepszym. Niestety, lekarze zdiagnozowali u niej SMA typu 1, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Dla dziecka i jego bliskich to wyrok. Sandra nigdy nie będzie chodzić, a postępująca choroba sprawi, że przestanie się poruszać i będzie mieć coraz większe problemy z oddychaniem.

CZYTAJ: SMA powoli niszczy jej organizm. Ośmiomiesięczna Sandra potrzebuje 9,5 mln złotych na lek

Jedynym ratunkiem jest terapia genowa najdroższym lekiem świata. Leczenie kosztuje ponad 9 milionów złotych, a dla rodziców Sandry to niewyobrażalna kwota. Mała Sandra walczy z czasem, a jej stan się pogarsza.

W czwartek dziewczynka trafiła na OIOM ostrowskiego szpitala. „Nasza córeczka zaczęła kaszleć – wieczorem sytuacja była już bardzo poważna! Saturacje zaczęły spadać, a Sandra gwałtownie słabła…” – piszą rodzice na stronie zbiórki.

Zbiórka trwa do 30 października, ale wierzymy w Wasze dobre serca! „Nie prosimy, tylko błagamy Was o pomoc. Szansą dla naszej córeczki jest nowa, innowacyjna terapia genowa, przeprowadzana w Stanach Zjednoczonych. Jest nadzieja, że jedno podanie leku, odeprze tę straszną chorobę na zawsze. Wierzymy, że się uda i nikt nie ma prawa nam tej wiary odebrać. Każdy rodzic chorego dziecka musi walczyć o nie ze wszystkich sił! To w tej chwili nasz jedyny cel! Błagamy was o pomoc. Sami nie zdążymy…” – apelują rodzice.

LINK DO ZBIÓRKI

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

  1. Podobno w Polsce jest ochrona życia od samego poczęcia. Nasi lekarze na OIOM na pewno robią co mogą, ale drukarki do pieniędzy nie mają. Za to rząd 2 miliardy wydaje na jedyne i słuszne media zamiast na NFZ. Już po wyborach to Pan Prezydent siedzi w Warszawce, następne 5 lat gwarantowane a trzeciej kadencji nie ma więc luzik. Wracamy do rzeczywistości, mam nadzieję że to maleństwo wyjdzie z tego i dobrzy ludzie dorzucą „co nieco” i ten dramat się skończy.

  2. Prawda zamiast rozdawania tych 500 plus powinni pomagać chorym .a nie rozdają jak leci Owsiak tyle daje na szpitale gdzie te wszystkie pieniądze życzę dużo zdrówka malenstwu

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick