Madiateka w miejsce Empiku

0

Budynek przy Kolejowej 24b w Ostrowie powstał w 1912 roku jako hotel o wdzięcznej nazwie „Cztery Pory Roku”. Po drugiej wojnie przeszedł w ręce skarbu państwa, a przez 40 lat swoją siedzibę miał tam Empik. Wnętrza po ksiegarni, które od połowy 2014 roku stały puste, mają na nowo zatętnić kulturą i to w wymiarze multimedialnym.

To będzie kolejny przystanek kultury, który sprawi, że odżyje cały ostrowski deptak – mówiła dziś prezydent miasta Beata Klimek. W roku 1912 powtał tu pierwszy hotel Cztery Pory Roku i ta nazwa na zawsze naznaczyła ten budynek funkcją usługowo-kulturalną.

Projekt adaptacji pomieszczeń na bibliotekę multimedialną jest już gotowy i wykorzystuje każdy skrawek przestrzeni. Na parterze, półpiętrze i piętrze budynku ma znaleźć się 10 tematycznych pracowni zwiazanych z literaturą, muzyką, sztuką, techniką, filmem i historią regionu – tłumaczyła dziś autorka projektu.

Na półpiętrze ma powstać minikino z ośmioma miejscami, a na pierwszym piętrze wypożyczalnia, czytelnia i miejsce spotkań. Całość ma kosztować ponad 3 600 000 złotych. Jeśli uda się pozyskać unijne dofinansowanie, prace rozpoczną się w połowie tego roku, a zakończą w marcu roku 2018.

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick