DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ma 85 lat. Pan Józef właśnie podszedł do matury!

Józef Peruga przystąpił w tym roku do matury. Egzamin dojrzałości zdawał w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Kaliszu. Jest jednym z najstarszych maturzystów w Polsce!

Fot. Fanpage Krystiana Kinastowskiego, prezydenta Kalisza

Józef Peruga na pewno zaskoczył tegorocznych maturzystów, gdy wraz z nimi usiadł w ławce i przystąpił do egzaminu dojrzałości. Ogromne zdziwienie towarzyszyło także dyrekcji Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Kaliszu. – Do naszej szkoły skierowała Pana Józefa Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Poznaniu. Przystąpił do matury pisemnej z polskiego, niemieckiego oraz matematyki. Wiemy, że zdał już także ustny egzamin z języka polskiego – powiedział Janusz Matuszewski, dyrektor placówki.

Pan Józef zdecydował się także na napisanie pisemnej matury z geografii. To najprawdopodobniej jeden z najstarszych, jeśli nie najstarszy maturzysta w Polsce. – Urodzony w okolicach Turku Józef Peruga mieszka w naszym mieście ponad 20 lat. W czasie wojny, jako małe dziecko, był więźniem niemieckiego obozu. Mieszkał w kilku rejonach kraju, między innymi w Kowarach. Przez lata pracował jako kierowca autobusów i ciężarówek. Panie Józefie, pana postawa budzi szacunek i uznanie. Gratuluję, niezależnie od wyników egzaminów jest Pan wzorem dla nas wszystkich! – napisał Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza.

My również gratulujemy!

Napisz do autora

Komentarze (1)
  • K
    kiero

    piątek, 17 maja, 2024

    Szacun!

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz