Łukasz Mikołajczyk zaprezentował program, którym chce przekonać wyborców [WIDEO]

39
Łukasz Mikołajczyk, kandydat na prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego oficjalne zaprezentował program, którym chce przekonać do siebie wyborców. Podczas czwartkowej konwencji nie brakowało zapowiedzi, że Ostrów może być lepszym i bardziej przyjaznym miastem niż ma to miejsce obecnie, a zaproponowane pomysły są możliwe do zrealizowania. Przykładem na potwierdzenie tych słów miał być gość specjalny - prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

ZOBACZ TAKŻE GALERIĘ ZDJĘĆ: 

To właśnie w Stalowej Woli komunikacja miejska jest darmowa. Podobne rozwiązanie planuje wdrożyć senator Prawa i Sprawiedliwości Łukasz Mikołajczyk, jeśli wygra październikowe wybory na prezydenta Ostrowa.

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

Kandydat przedstawił założenia programu, w którym znalazło się wiele punktów prezentujących pomysły z różnych dziedzin życia. Od inwestycji w infrastrukturę przez rozwiązania dla edukacji, kultury fizycznej i rekreacji aż po nowe spojrzenie na lokalną przedsiębiorczość i działalność miejskich spółek.

Wybrane założenia programowe:
– obniżenie cen usług komunalnych
– darmowa komunikacja miejska
– amfiteatr kultury w Parku Miejskim
– szkoły bez obowiązkowych zadań domowych
– Otwarta Strefa Aktywności lub nowoczesny plac zabaw na każdym osiedlu
– Klub Seniora w każdej części miasta
– utworzenie kolejnego żłobka
– wdrożenie rządowych programów „Dostępność+” i „Mieszkanie+”
– powstanie uczelni wyższej
– aquapark – kompleks basenów miejskich
– kompleks boisk sportowych i modernizacja stadionu
– utworzenie Ostrowskiego Teatru Miejskiego
– rozwój kultury fizycznej i sportu
– aktywna i skuteczna walka ze smogiem
– faktyczna rewitalizacja Śródmieścia
– połączenie wybranych spółek miejskich w jedną – Ostrowskie Centrum Usług Miejskich S.A. oraz likwidacja Centrum Rozwoju Komunalnego S.A.
– kompleksowy system wsparcia dla rozwoju inwestycji i przedsiębiorczości
– pozyskanie nowych inwestorów
– utworzenie Agencji Rozwoju Ostrowa Wielkopolskiego
– konsultacje z przedsiębiorcami na temat ich potrzeb i ograniczeń
– zainicjowanie biura koordynacji inwestycji miejskich

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

39 KOMENTARZE

  • Przyglądam się Ostrowskiej scenie politycznej i zdecydowanie popieram pana Mikołajczyka. Ktoś zapyta dlaczego? odpowiem prosto bardzo dobrze zorganizowany człowiek, ma program i ambitnych ludzi, których potrafił skupić wokół siebie do realizacji bardzo dobrego programu dla Ostrowa. Beata Klimek obstawiła się zgranymi kartami komuno, liberałami. Nic nowego. Ostrów potrzebuje świeżego spojrzenia, trzeba zmienić zupełnie optykę patrzenia na miasto i na jego strategiczny rozwój. Mikołajczyk ma wizję i plan rozwoju miasta i największe szanse na jego realizację w porównaniu do pozostałych kandydatów. Ma za sobą władzę centralną i to jest plus.

  • Pan Łukasz zawsze wie na kogo postawić. Zbudował bardzo dobry zespół w SP 9 i teraz też zgromadził wokół siebie ludzi z pasją i chętnych do działania.

  • Bon 500+ fajny pomysł, myślę że Wygracie panie Łukaszu czego wspólnie z małżonką życzymy i trzymamy kciuki.

  • A mnie nic nie przekona do Pani Klimek kobiety charyzmatycznej, która w Ostrowie za publiczne pieniądze wszystkich podatników zbudowała bizancjum w Urzędzie i spółkach Miejskich, a teraz bezczelnie nie przychodzi sobie na Sesje Rady Miejskiej bo ma wszystkich Ostrowian gdzieś.

  • A mnie przekonali, fajna drużyna, dobry program i najważniejsze świetny merytoryczny kandydat na prezydenta Łukasz Mikołajczyk. Widać ludzi którym chce się chcieć. Brawo!!!!!!!

  • Ostrów stoi przed wielką szansą, której wcześniej nie miał. Trzeba zważyć czy się chce merytorycznego kandydata, który ma kompleksowy program dla rozwoju Ostrowa i poparcie rządu oraz doświadczenie parlamentarne. czy chcemy kandyatkę Klimek i jej sztuczki pijarowskie nie wnoszące nic nowego.

 1. Bm slam stal pozyskala dofinansowanie na hale 3 mln z ministerstwa sportu ciekawe mozna jak sie chce a mieszkania + jak nie bylo tak nie ma, slabo sie to nasze miasto stara a prywatni zapalency sportu moga. Brawo Panowie

 2. A ja jestem nieco sceptyczny co do niektórych pomysłów – darmowa komunikacja miejska. Faktem jest, że Ostrów na komunikację miejską wydaje bardzo mało I powinien podnieść wydatki w tej materii. Ale czy darmowa komunikacja miejska sprawi, że mieszkańcy przesiada się do autobusu? Wątpię (jest kilka miast w Polsce które wprowadziły darmowa komunikacje miejska a mimo to nie korzysta z niej więcej pasazerow). Dlaczego? Ano korzystanie z komunikacji miejskiej już jest generalnie tańsze niż używanie własnego samochodu. Ludzie omijają autobusy nie dlatego, że są drogie. Ludzie omijają autobusy bo kursują rzadko, nieregularnie A takze nie kursują praktycznie wieczorami, bo są bardzo tanie miejsca parkingowe. Należy wykorzystać potencjał centrum przesiadkowego (jeżeli znajdą się ludzie którzy będą wiedzieli co z czym w tym przypadku to bez kozery stwierdze, że to najlepsza inwestycja minionych kilku lat) I zwiększyć liczbę kursów a ponadto ustalić wspolfinansowanie z osciennymi gminami, powiatem a może i wojewodztwem. Niepodnoszenie opłat komunalnych? Kiedy wszystko drożeje? Owszem, usługi komunalne powinny być tanie, ale jestem zdania, że miejskie spółki powinny przynosić pewne zyski. Nie po to, by płacić prezesom premie, ale po to, by spółki te mogły inwestować. Fajnie płacić mało za wodę, ale chyba lepiej kiedy nie zalewa nam ulic. Fajnie płacić mało za mieszkanie, ale dobrze by było żeby powstawały w Ostrowie kolejne nowe mieszkania.

 3. Walka ze smogiem na „14” pozycji:(, a wiadomo że Ostrów przoduje w niechlubnym rankingu!!! I znów kolejne baseny, boiska, strefy aktywnosci…a gdzie troska o zdrowie społeczności ostrowskiej?? chyba w wiadomym miejscu….

 4. No właśnie kontakty tylko dlatego to jest dobry kandydat ? To mnie przeraża że miastem ma żądzić bo ma kontakty ! A jak kontakty się skończą ? To mnie przeraża ja oddaję głos na Panią Beate Klimek dobrego prezydenta pozdrawiam

 5. 1. Czy jako prezydent miasta będzie Pan przydzielać mieszkania komunalne tzw. uchodźcom z Azji i Afryki?
  2. Czy spółki komunalne o charakterze strategicznym pozostawi Pan w gestii samorządu, czy sprzeda np. inwestorom zagranicznym?
  3. Czy uzna Pan roszczenia majątkowe niektórych organizacji żydowskich?
  4. Czy dopuści Pan do promocji homoseksualizmu w szkołach i w przestrzeni publicznej?

 6. Ma pan mój głos za to, że rozumie pan, że gospodarka jest najważniejsza dla Ostrowa i dla zasobności jego mieszkańców, czego nie rozumie obecna pani prezydent. Najpierw trzeba postawić na dobrze płatne miejsca pracy a potem na przyjemności. Żeby młode rodziny nie uciekały do Poznania czy Wrocławia. A zrozpaczeni rodzice i dziadkowie sami zastają w mieście i chodzą do klubów seniora bo ich bliscy mieszkają w dużych miastach.

  • Ale prezydent nie zapewni dobrze płatnych miejsc pracy. Chyba że sam otworzy swój zakład i zapłaci ludziom.

 7. Taki powinien być właśnie prezydent Ostrowa odpowiedzialny i charyzmatyczny, mocno stąpający po ziemi. A nie ciepłe kluchy i przytulanki pani Klimek. Brawo Łukasz.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick