DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Łukasz Mikołajczyk ma nowe stanowisko. Będzie pracował w Kaliszu

Były wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk od czasu odwołania go z tej funkcji przez premiera Mateusza Morawieckiego na wniosek Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Kamińskiego, nie piastował żadnej funkcji. Politycznie usunął się w cień i nie było wiadomo, czym będzie zajmował się w najbliższej przyszłości.

Właśnie objął nowe stanowisko. Tym razem w Akademii Kaliskiej, czyli dawnej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego. Został dyrektorem administracyjnym uczelni kierowanej przez prof. Andrzeja Wojtyłę – byłego senatora, Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej oraz byłe Głównego Inspektora Sanitarnego. – To stanowisko nie jest na razie obsadzone, a znajduje się w strukturze naszej uczelni. Zdecydowałem, że to właśnie pan Mikołajczyk obejmie to stanowisko – powiedział portalowi wlkp24.info dr hab. n. med. Andrzej Wojtyła, rektor Akademii Kaliskiej.

Na stronie internetowej Akademii próżno szukać stanowiska dyrektora administracyjnego. We władzach administracyjnych jest kanclerz (mgr Grzegorz Szymański) oraz zastępca (mgr inż. Magdalena Witczak), która jednocześnie jest główną księgową.

Niewykluczone, że oprócz zadań administracyjnych, Łukasz Mikołajczyk będzie także nauczycielem akademickim. – Pan Łukasz Mikołajczyk jest od wielu lat wykładowcą na naszej uczelni, a konkretniej na Wydziale Nauk Społecznych i najprawdopodobniej nadal będzie prowadził zajęcia ze studentami – dodał rektor.

Łukasz Mikołajczyk na początku drogi zawodowej był nauczycielem matematyki oraz informatyki. Piastował także stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej nr 9 w Ostrowie Wielkopolskim. Zapytaliśmy rektora kaliskiej uczelni, co skłoniło go do zatrudnienia byłego wojewody na stanowisku dyrektora administracyjnego. – Skłoniły mnie dwa telefony. Pierwszy był od Jacka Jaśkowiaka, prezydenta Poznania, który chciał go zatrudnić na stanowisku wiceprezydenta. Pytał mnie, czy ja pana wojewodę zatrudniam. Powiedziałem mu wtedy, że chciałbym, ale to wszystko zależy od decyzji pana wojewody. Otrzymałem także bardzo dosadny SMS od burmistrza Jarocina, który stwierdził, że jeśli zatrudnię Łukasza Mikołajczyka, to znaczy, że przebiłem ofertę burmistrza i zyskam osobę kompetentną na tym stanowisku – tłumaczył Andrzej Wojtyła.

Karierę samorządową były wojewoda rozpoczął w 2010 roku od funkcji radnego powiatowego. W 2015 roku został senatorem z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. W 2018 roku kandydował na prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego. Uzyskał drugi wynik. Rok później ubiegał się o mandat senatora na kolejną kadencję, ale przegrał z Ewą Matecką, startującą z listy Koalicji Obywatelskiej. Kilka tygodni później został powołany na stanowisko wojewody wielkopolskiego, zastępując Zbigniewa Hoffmana, który dostał się do Sejmu RP. Przestał pełnić funkcję wojewody po tym, jak stracił zaufanie szefa MSWiA w związku z podjętą decyzją w sprawie budowy tzw. zamku w Stobnicy.

Z Łukaszem Mikołajczykiem nie udało nam się jeszcze porozmawiać. Gdy tylko otrzymamy od niego komentarz w tej sprawie, opublikujemy go na łamach naszego portalu.

Napisz do autora

Komentarze (33)
 • J
  Jan

  poniedziałek, 1 marca, 2021

  Kompetentny człowiek. Gratuluję!

  Odpowiedz
  • J
   jojo

   wtorek, 19 września, 2023

   Kopertowy chyba miałeś napisać

   Odpowiedz
 • K
  Kasia

  poniedziałek, 1 marca, 2021

  Bardzo dobra decyzja Rektora! Uczelnia zyska świetnego fachowca.

  Odpowiedz
 • E
  Ewelina

  poniedziałek, 1 marca, 2021

  Szkoda, że nie jest już Wojewodą. Aktywnie działał w terenie i współpracował z samorządowcami. Uczelnia zyska bardzo dobrego nauczyciela!!!

  Odpowiedz
 • K
  Kania

  poniedziałek, 1 marca, 2021

  Katastrofa

  Odpowiedz
 • L
  Lech

  poniedziałek, 1 marca, 2021

  POWODZENIA

  Odpowiedz
 • O
  Osw

  poniedziałek, 1 marca, 2021

  Żal.pl Najpierw w 2018 roku ośmieszył się startując na prezydenta Ostrowa, przegrywając już w I turze z Klimkową. W 2019 roku przegrał z zastępczynią Klimkowej, która pokonała go w wyborach do Senatu. W 2020 r. Minister Spraw Wewnętrznych w oficjalnym komunikacie stwierdził, że utracił wobec niego zaufanie i w związku z tym został odwołany ze stanowiska przez Premiera. Czekamy co będzie w roku 2021. Ale już teraz współczuję studentom Akademii Kaliskiej, że ich Uczelnia stała się przechowalnią dla politycznych przegrywów.

  Odpowiedz
 • C
  Czesław

  poniedziałek, 1 marca, 2021

  Ciekawe kto promuje człowieka, który zasłużył na swój los?

  Odpowiedz
 • J
  Ja

  poniedziałek, 1 marca, 2021

  Ludzie, żyjcie i dajcie żyć innym! Bezinteresowna zawiść bierze się z niskiego poczucia własnej wartości, współczuję autorom wpisów pozbawionych jakiejkolwiek wartości bo zawiść to mniej niż zero.

  Odpowiedz
 • Z
  Zenon

  poniedziałek, 1 marca, 2021

  Kalisz zyska! Gratuluję!

  Odpowiedz
 • K
  Kanalia

  poniedziałek, 1 marca, 2021

  Zapamiętamy nocne głosowania w Senacie za niekonstytucyjnymi ustawami (czyli wbrew woli narodu, której emanacją jest ustawa zasadnicza) PIS wbrew opiniom prawników i Rady Legislacyjnej Sejmu i Senatu. Karierowicz bez zdolności honorowej.

  Odpowiedz
 • KM
  Krzysztof M

  poniedziałek, 1 marca, 2021

  Nie znam czlowieka wiec trudno komentować,ale chciałbym poznać kulisy sprawy Stobnicy.Odnośnie przynależności do pis jest to lepsze niż byłby z grupy Nowaka i spolki.,czy Burmistrza Wilanowa szxześciaza,ktoremu Turek wrzuca 200 koła do samochodu.

  Odpowiedz
 • AOA
  As od Ali

  poniedziałek, 1 marca, 2021

  Jak się nigdzie nie sprawdził to…… niech przeczeka w szkolnictwie!!!! Stołki persona zmienia czyli jak zwykle w partii trzyma się jak „suchy popiół mokrej dupy”. Tylko do czego to prowadzi???

  Odpowiedz
 • J
  jagoda

  poniedziałek, 1 marca, 2021

  Z artykułu, a właściwie ze słów pana Wojtyły wynika, że złapał Pana Boga za nogi tylko … dlaczego tego „boga” chciały „firmy „które płacą nie swoimi pieniędzmi tylko państwowymi. Jeśli taki fachowiec to dlaczego nie biją się o niego prywatne biznesy ??? Odpowiedzcie sobie sami … „z zawodu mój mąż jest ..”

  Odpowiedz
 • P
  PRACA

  poniedziałek, 1 marca, 2021

  On tam może i powinien być zatrudniony ale jako cieć. Kolejny karierowicz tak jak przebywająca w Warszawie – pierwsza prezes SO. Kiedy się uwolnimy od takich ludzi. Typowi karierowicze. Niech szykuje miejsce dla Malągowej bo chyba też wróci ze stolicy – powoli zbliża się jej czas. Mikołajczyk już po pierwszej dymisji. Kiedy dymisja Malagowej?

  Odpowiedz
 • DSJ
  Do smutnego ja-pis

  poniedziałek, 1 marca, 2021

  Proponuję tobie też zmienić lekarza oczywiście jak odbierze telefon od ciebie, typowo pisowskie smecenie, idź do swojego kościółka i wyślij do Torunia, tam cie wysłuchają

  Odpowiedz
 • P
  Patryk

  wtorek, 2 marca, 2021

  Fajny z niego gość. Mialem z nim matematykę. Bylo super!

  Odpowiedz
 • H
  Halina

  wtorek, 2 marca, 2021

  bardzo dobra decyzja Rektora!!! Szacunek!

  Odpowiedz
 • A
  Alicja

  wtorek, 2 marca, 2021

  Ile w Was jadu ludzie!

  Odpowiedz
 • E
  Emerytka

  wtorek, 2 marca, 2021

  Do tego Pana nic nie mam-sympatyczny,ale powiedzenia się sprawdzają swój swojemu oka nie wykole.Ciekawe co zaproponują Malagowej,wszystko tylko nie naukę J.polskiego.

  Odpowiedz
 • K
  Kamila

  wtorek, 2 marca, 2021

  Spadł z piedestału….przeczekał…bezrobotny był….ale pewnie na zasiłku „wojewodziny” …teraz na kolejny dobrze płatny stołek. PiS iory dla swoich zawsze stołki dobrze płatne znajdą.

  Odpowiedz
 • P
  Pacjentka

  wtorek, 2 marca, 2021

  Dzięki jego covidowym przekształceniom jakie zrobił pod Kaliszem na Wolicy ludzie chorzy od nowotworów płuc i inne dziś tak przekształcał że nie maja gdzie przyjechać i się na stałe leczyć tak jak to miało do covida ,a co tam przecież to jego nie dotyczy ,przekształcił bo był u władzy kosztem ludzi ciężko chorych których potraktował jak śmieci ,a co tam przecież on tu rządził .

  Odpowiedz
 • O
  Ostrowianka

  środa, 3 marca, 2021

  Gratuluję Panu Mikołajczykowi! To bardzo sympatyczny i życzliwy człowiek.

  Odpowiedz
 • M
  Mik

  piątek, 5 marca, 2021

  Nie można zapominać o przegranych wyborach. Zresztą wojewodą Pan Łukasz też długo nie był.

  Odpowiedz
 • J
  Jacek

  poniedziałek, 14 marca, 2022

  Przegrany nieudacznik znany z tego, że nic nie potrafi. Po wyrzuceniu go z fotela wojewody, co naprawdę rzadko się zdarza!, pałętał się tu i tam, i nikt nie chciał kompromitować się przyjęciem tego osobnika do siebie. Ale… jest pewien zsyp, który przyjmuje wszystkie śmieci. To PWSZ w Kaliszu o nazwie Akademia Kaliska (a nie jak napisała paniusia pisząca te tekst Akademia i była PWSZ; to nadal PWSZ tylko z inną nazwą; nazwę zmieniono Rozporządzeniem). Teraz facet ma fuchę polegającą na układaniu grafików pracy recepcji i dbałości o to, żeby w łazienkach był papier toaletowy, ale … o tym nie wie. Szarogęsi się więc łamiąc wszelkie możliwe przepisy, poucza, grozi ludziom, straszy. Do czasu, oczywiście, że do czasu…

  Odpowiedz
 • K
  Krzysiek

  czwartek, 13 kwietnia, 2023

  Pan Łukasz to dobry człowiek, wspaniały nauczyciel i całkiem zręczny polityk! Gratuluje! Na pewno będzie Prezydentem ostrowa Wlkp. to kwestia czasu! Pozdrawiam!

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz