DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Łukasz Kaczmarek jedzie na igrzyska! Czy siatkarze wrócą z medalem?

Pochodzący z Krotoszyna Łukasz Kaczmarek powalczy o medal olimpijski. Siatkarz znalazł się w kadrze Polski ogłoszonej przez trenera Nikolę Grbicia.

Łukasz Kaczmarek rozdaje autografy mieszkańcom Krotoszyna (wrzesień 2023)

Choć Łukasz Kaczmarek od lat jest jednym z najważniejszych ogniw w polskiej kadrze, ostatnie miesiące nie były dla niego łatwe. Stąd pojawiały się wątpliwości i pytania, czy zdoła załapać się do składu na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Ostatecznie po raz kolejny znalazł uznanie w oczach trenera Nikoli Grbicia.

Kaczmarek będzie jednym z dwóch atakujących (obok Bartosza Kurka) w biało-czerwonym składzie. Wygrał miejsce w kadrze z Bartłomiejem Bołądziem, który wskoczy do kadry w przypadku kontuzji jednego z graczy.

Nikola Grbić i Łukasz Kaczmarek nie współpracują ze sobą od dzisiaj. Pochodzący z Krotoszyna siatkarz był zawodnikiem drużyny ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, kiedy trenerem tej drużyny był właśnie Serb. Razem poprowadzili zespół do zwycięstwa w Lidze Mistrzów.

Łukasz Kaczmarek po ostatnich sukcesach dwukrotnie odwiedził rodzinne strony. Spotkał się z mieszkańcami Krotoszyna na Rynku i na Błoniach. Przed kamerą Telewizji Proart już we wrześniu 2023 roku mówił, jaki cel stawiają sobie w kadrze w kontekście igrzysk: – Naszym celem jest medal w Paryżu. Mamy w tej reprezentacji takie bogactwo i mamy tylu wspaniałych zawodników, że jesteśmy na każdej imprezie bić się o najwyższe cele.

Siatkarka reprezentacja Polski zagra w grupie B z Egiptem (27 lipca), Brazylią (31 lipca) i Włochami (3 sierpnia). Polacy to aktualni Mistrzowie Europy, a więc są wśród faworytów do zdobycia medalu także na IO.

Igrzyska Olimpijskie w Paryżu potrwają od 26 lipca (piątek) do 11 sierpnia (niedzieli).


Trafiłeś na ten artykuł w mediach społecznościowych? To jeden z wielu materiałów, jakie każdego dnia publikujemy na wlkp24.info. Aby nie przegapić żadnego, zaglądaj regularnie bezpośrednio na wlkp24.info.

0 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz