Ludzkie szczątki na Placu Rowińskiego? Trwają czynności policji

7
Najprawdopodobniej ludzkie szczątki zostały odnalezione na Placu Rowińskiego podczas prac rewitalizacyjnych w Ostrowie Wielkopolskim. Miejsce to zostało odgrodzone, pilnują go policjanci, którzy wyjaśniają sprawę. Na placu pojawią się także specjaliści, którzy będą prowadzić badania znaleziska.

Robotnicy, którzy przeprowadzają prace rewitalizacyjne na Placu Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim odnaleźli najprawdopodobniej ludzkie szczątki. Na miejsce została wezwana policja. – Mundurowi zabezpieczają lokalizację i prowadzą czynności z tej sprawie – mówi st. sierż. Patrycja Strumińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Na miejscu pojawią się także specjaliści, którzy przeprowadzą badania znaleziska. Dadzą one odpowiedź z jakiego okresu pochodzą szczątki.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

7 KOMENTARZE

 1. 10

  Historia Ostrowa
  Historia Ostrowa
  Pierwszy kościół wybudowany ok. 1404 r. stał w miejscu obecnej Konkatedry i
  już wówczas wokół niego był cmentarz. Drugi kościół Michał Hieronim Radziwiłł wybudował w 1782 r. na placu cmentarnym, obecnie plac pomiędzy kościołem a sądem. Jednocześnie dziedzic przeniósł cmentarz poza miasto, obecnie przy ul. Wrocławskiej. Ewangelicy już wówczas mieli cmentarz w miejscu obecnego boiska i liceum przy ul. Wojska Polskiego. Żydzi w 1780 r. decyzją tego samego dziedzica mieli cztery tygodnie na przeniesienie cmentarza z obecnego „ Zielonego Rynku” na wyznaczone miejsce, obecnie liceum przy Alei Słowackiego.

 2. 12

  Prawdopodobnie natrafiono na najstarszy ostrowski cmentarz katolicki, który pierwotnie był zlokalizowany przy kościele, zanim przeniesiono go w 1782 roku poza miasto ( stary cmentarz przy Rondzie Bankowym ). Bardzo interesujące odkrycie.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick