List w butelce z czasów wojny. Niecodzienne znalezisko na dworcu

3
Przeleżał w butelce 79 lat. Był zamurowany w ścianie. Właśnie wpadł w ręce pracowników remontujących dworzec kolejowy w Nowych Skalmierzycach. Jest już pomysł, co dalej z nim zrobić.

Listy w butelkach głównie kojarzą nam się z filmami lub książkami. Jednak tym razem podobną historię opowiedziało życie, bo takową wiadomość znaleziono na dworcu kolejowym w Nowych Skalmierzycach. “79 lat przeleżał w butelce niewielki liścik, który odkryli pracownicy zajmujący się remontem poczekalni na naszym dworcu. Przedmiot zamurowano, a więc przy wyciąganiu szkło uległo uszkodzeniu, ale wiadomość nadal można odczytać” – napisał na fanpage’u Jerzy Łukasz Walczak, burmistrz Nowych Skalmierzyc.

CZYTAJ: Pierwszy lot młodego bociana z Przygodzic [ZOBACZ WIDEO]

Włodarz wskazuje, że choć nie spodziewał się, że takie znalezisko może znajdować się na terenie dworca, jednocześnie podkreśla, że ten historyczny budynek może kryć jeszcze wiele różnego rodzaju tajemnic. Na razie jest zamiast na szukaniu kolejnych, przedstawiciele Nowych Skalmierzyc chcą stworzyć salę pamięci, w której zarówno niepozorny liścik, jak i inne cenne historycznie przedmioty mogły się znaleźć i przybliżać mieszkańcom historię ich regionu.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. Mnie najbardziej zachwyca pismo tych Panów. Przepiękna kaligrafia, której teraz można się uczyć tylko na warsztatach tematycznych. Cudnie!

  2. Ja też znalazłem butelkę z liścikiem, ale nie ma żadnej wartości historycznej. Okazała się przedmiotem z ostatnich dni, a na dodatek jest w niej informacja na przyszłość o treści “Głosujesz na Andrzeja Dudę – wybierasz Kaczyńskiego, Macierewicza i Rydzyka”

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick