Lider wykorzystał atuty. Almeida poprowadził Anwil do zwycięstwa

5
Za nami szlagierowy mecz na parkietach koszykarskiej ekstraklasy. We własnej hali zespół BM Slam Stal podejmował lidera tabeli, ekipę Anwilu Włocławek. Tak, jak można było się spodziewać mecz na szczycie obserwował komplet publiczności. Atmosfera w ostrowskiej hali była znakomita. Na parkiecie tymczasem kibice oglądali wielką bitwę. Dziś lepszy był Anwil. Podopieczni trenera Igora Milicića wykorzystali swoje atuty. Drużynę z Kujaw do zwycięstwa 83:76 poprowadził Ivan Almeida, który zdobył 29 punktów.

Niedzielne spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia Anwilu 8:0. No i w kolejnych minutach gospodarze byli w pogoni za rywalem. Dzisiaj ostrowski zespół nie mógł złapać swojego rytmu. Brakowało płynności w grze. To był też efekt zmiennej defensywy włocławian, którzy po I kwarcie prowadzili 22:16. Do przerwy ostrowianie mieli problemy ze skutecznością. ,,Stalowcy” wypracowywali sobie pozycje, ale pudłowali. Po kwadransie gry goście prowadzili 32:24. Później przewaga Anwilu urosła nawet do 11 punktów. Ostatecznie do przerwy było 42:34 dla przyjezdnych. W szeregach Anwilu świetnie od początku radził sobie Ivan Almeida, który już do przerwy miał na swoim koncie 17 punktów.

Po zmianie stron koszykarze BM Slam Stal nadal gonili swojego rywala. W 25 minucie ,,Stalówka” przegrywała już tylko 47:49. Później w 35 minucie ostrowianie tracili do rywala trzy punkty (65:68). Za każdym razem jednak, kiedy ostrowski zespół odrabiał straty, to gracze Anwilu odpowiadali celnymi trafieniami. To wszystko sprawiło, że dzisiejszy mecz Anwil wygrał 83:76.

BM Slam Stal – Anwil Włocławek 76:83 (16:22, 18:20, 20:18, 22:23)

Punkty zdobywali:

BM Slam Stal: Nikola Marković 14, Mateusz Kostrzewski 13, Adam Łapeta 11, Michał Chyliński 10, Aaron Johnson 10, Grzegorz Surmacz 7, Marc Carter 7, Jure Skifić 2, Tomasz Ochońko 2.

Anwil: Ivan Almeida 29, Jakub Wojciechowski 12, Quinton Hosley 9, Kamil Łączyński 8, Jarosław Zyskowski 8, Josip Sobin 6, Jaylin Airington 5, Paweł Leończyk 4, Michał Nowakowski 0, Ante Delas 0.