Świetny występ Patryka Wykroty! Był najszybszy z Polaków

Ostrowski sprinter Patryk Wykrota zajął piąte miejsce w biegu na 200m podczas mityngu Poznań Athletics Grand Prix 2022, który odbył się w piątek w Poznaniu. Na starcie stanął m.in. obok legend tej konkurencji na czele z Yohanem Blake’iem z Jamajki (drugim najszybszym biegaczem na świecie i trzykrotnym medalistą olimpijskim).

Wychowanek KS Stali LA uzyskał czas 20.91s, co jest jego drugim najlepszym wynikiem w życiu. Pozwoliło mu to zająć pierwsze miejsce wśród wszystkich startujących na 200m Polaków, co jest nie lada wyczynem. „To był bardzo udany bieg w wykonaniu Patryka” – podkreślił na gorąco po zakończeniu rywalizacji trener Michał Walczak.

Do zwycięzcy, Kanadyjczyka Brendona Rodneya – dwukrotnego medalisty igrzysk olimpijskich (20.55s) zabrakło mu 0.36s. Drugie miejsce zajął Yohan Blake z Jamajki, który przekroczył linię mety z czasem 20,62s. Trzeci stopień podium zajął Simon Hansen z Danii (20.67s).

Klasyfikacja końcowa biegu na 200m z udziałem Patryka Wykroty (Poznań Athletics Grand Prix 2022)