Lekarz z ujemnym wynikiem. 77 osób w szpitalu na kwarantannie

0
Kolejny lekarz oddziału chirurgicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kaliszu ma wynik ujemny. To oznacza, że mimo podejrzeń, nie został zakażony koronawirusem. Nie zmienia to jednak faktu, że w placówce nadal trzy oddziały są poddane kwarantannie. Przebywa na niej także 31 pracowników i 46 pacjentów.

Dobre wiadomości napływają z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kaliszu. Jak informuje rzecznik prasowy placówki Paweł Gawroński, lekarz oddziału chirurgicznego poznał wynik badania na koronawirusa SARS-CoV-2. Część personelu medycznego miała kontakt z osobą chorującą na COVID-19, a co zbudziło podejrzenie, że starszy mężczyzna mógł zarazić innych z bliskiego otoczenia. Tak się jednak nie stało przynajmniej w przypadku jednego z lekarzy chirurgii.

CZYTAJ: Co mają wspólnego IBM i Cisco z IV LO w Ostrowie Wielkopolskim?

To jednak nie koniec problemów kaliskiego szpitala, który nadal walczy ze skutkami obecności koronawirusa w placówce. – W związku z kwarantanną wprowadzoną przez Sanepid na Oddziałach Wewnętrznym II, Chirurgicznym i Kardiologicznym Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kaliszu, w kwarantannie na tych oddziałach przebywa 31 pracowników i 46 pacjentów. Kwarantannie jest poddanych łącznie 228 osób, z czego 151 osób znajduje się w kwarantannie domowej – wyjaśnia Paweł Gawroński.

CZYTAJ: Znikają 33 połączenia. Koleje Wielkopolskie oferują zwrot pieniędzy za bilet

Jak wynika z najnowszych danych podanych przez szpital, 8 osób przebywających na oddziale zakaźnym jest zakażonych koronawirusem, a 6 kolejnych oczekuje na wyniki.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick