Legendarna lokomotywa wróci na ul. Wolności

5
Fot. fanpage prezydent Ostrowa Wlkp. Beaty Klimek
Lokomotywa, która od 2009 roku stała w Parku Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim

Kto obserwuje, co dzieje się w Parku Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim, na pewno zauważył, że zniknęła legendarna lokomotywa, która witała mieszkańców przy jednej z alejek od strony ul. Powstańców Wielkopolskich. Parowóz został załadowany na ciężarówkę i przewieziony na teren kompleksu Piaski-Szczygliczka. Tam zostanie oczyszczony i odnowiony.

Parowóz wróci na swoje dawne miejsce, a więc na ul. Wolności, by stanąć przed budynkiem Zespołu Szkół Budowlano-Energetycznych w Ostrowie Wielkopolskim. To właśnie przed dawnym Technikum Kolejowym stała przez 25 lat, aż w 2009 roku nie została zdemontowana i przeniesiona do Parku Miejskiego. Wkrótce w miejscu, w którym dotychczas stała, mają powstawać tężnie.

Ośmiotonowa kolejka stanie przed „Budowlanką”, po wykonaniu tam podbudowy i odcinka szyn. Ma to być powrót do tradycji szczególnie, że w 2013 roku w tej szkole wznowiono kształcenie w zawodach związanych z kolejnictwem.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

  1. Tężnia solankowa w naszym mieście jest naprawdę najbardziej palącą potrzebą mieszkańców. Miasto uzdrowiskowe Ostrów Wielkopolski-Zdrój to brzmi dumnie. 🙂

  2. No i dobrze że wróci jak przysłowie mówi że nie zmienia się coś jak dobrze działa ,a co było z mostem Odolanowskim też pogłoski chodziły że ma być inny ale przecież to też wizytówka Ostrowa i kierunku na Odolanów samo mówi za siebie ,a co zrobili z dawną Żenią na Spichrzowej zmieili i straszy ,Mahle kupiło tereny bo by stało są podatki trzeba płacić , tężnie jak najbardziej.

  3. Wreszcie lokomotywa stanie tam gdzie zawsze stać powinna byłam z nią związana przez 4 lata nauki w technikum i tam jest jej miejsce

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick