Lawina ostrzeżeń – niebezpieczne upały i zagrożenie pożarowe

1
Sunny background, blue sky with white clouds and sun
Dzisiejszy i jutrzejszy dzień obfituje w ostrzeżenia nie tylko pogodowe, ale także pożarowe. Temperatura zbliża się do niebezpiecznych dla zdrowia wartości, a ściółka leśna jest tak sucha, że o pożar bardzo łatwo.

Mapa Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych jest aktualizowana co kilka godzin i jeszcze wczoraj zagrożenie pożarami w lasach naszego regionu wynosiło trzeci-najwyższy stopień. W tej chwili zagrożenie nieco zmalało, ale rosnąca temperatura może je podnieść ponownie do trzeciego stopnia.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydało ostrzeżenie drugiego stopnia przez upałami dla 15 województw, całości lub ich części. Województwo lubuskie jako jedyne zostało objęte zagrożeniem trzeciego, najwyższego stopnia.

CZYTAJ: Susza daje się we znaki – pożary lasów w regionie. Jak nie przyczynić się do pożaru?

Fot. IMGW

Ostrzeżenie obowiązuje do piątku, do godziny 6:00 rano. W tym czasie synoptycy zapowiadają temperaturę sięgającą 34 stopni Celsjusza.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ: W środę i czwartek nawet 35 stopni. Lekarz radzi i ostrzega

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Już chyba każdy ma dość tych upałów :(. Końca nie widać. Deszczu brakuje. Niby takie coś było sto lat temu. Wiosny wcale. Od kwietnia same ciepła.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick