Laury Kultury 2022 rozdane. Sprawdź, kogo nagrodzono [ZDJĘCIA]

5
Podczas Powiatowej Inauguracji Roku Kulturalnego wręczono Laury Kultury 2022. To statuetki przyznawane w uznaniu zasług i podziękowaniu za zaangażowanie i poświęcenie twórców i animatorów kultury, którzy tworzą ją nieprzerwanie od wielu lat - pochodzą z powiatu ostrowskiego, ale działają też daleko poza jego granicami.

W piątkowy wieczór wręczono w Ostrowie Wielkopolskim Laury Kultury 2022. To wyróżnienie przyznawane twórcom i animatorom kultury związanym z powiatem, którzy kreują i promują tę dziedzinę życia w przestrzeni codzienności.

Statuetki rozdano podczas Powiatowej Inauguracji Roku Kulturalnego. Poniżej prezentujemy listę nagrodzonych w tym roku.

Laury Kultury Starosty Ostrowskiego 2022:

prof. Maciej Pabich – za muzyczne osiągnięcia, za udowodnienie, że talent zrodzony nawet w małej miejscowości, poparty pasją i pracą jest prostą drogą do celu.

Anna Mielcarek – za konsekwencję w działaniu, za kultywowanie i promocję rodzimej kultury na forum regionu i kraju.

Maciej Pająk – za wyjątkową wrażliwość i subiektywne literackie portretowanie otaczającej nas rzeczywistości.

Barbara Źródlewska – za bezkompromisowość, za rzetelność i wierność wartościom, które w zawodowym życiu składają się na tzw. etos dziennikarski, w roku 20-lecia pracy.

Andrzej Staszok – za artystyczną wrażliwość, za umiejętność odwzorowania emocji miejsca, czasu i osób w oku aparatu fotograficznego, za liczne sukcesy i działalność na rzecz lokalnego środowiska.

Donata Kaczocha – za wierność w odtwarzaniu dawnych elementów strojów wiejskich charakterystycznych dla naszego regionu i benedyktyńską cierpliwość Laur Kultury 2022 Starosty Ostrowskiego otrzymuje przyszła profesor tańca.

Wiktoria Krupa – za odnoszone sukcesy, profesjonalizm i umiejętność dzielenia się swoją pasją z najmłodszymi.

Zespół OK.NO – za udowodnienie, że czysta pasja potrafi rywalizować z komercją, za wiele lat muzycznej pasji, osiągane sukcesy i radość dawaną kolejnym pokoleniom Laur Kultury 2022 Starosty Ostrowskiego otrzymują: Adam Wasiela, Łukasz Łukasiewicz, Sebastian Ceglarek, Bartek Pilarczyk, Marek Raczycki i przez wiele lat Marek Nowakowski.

Maria Bednarczyk-Antczak – za wyjątkową interdyscyplinarność zainteresowań.

Paweł Nowicki – za społeczną działalność na rzecz gminnej wspólnoty.

Jerzy Kania – za kilkadziesiąt lat działalności na rzecz kultury muzycznej miasta i regionu, w przededniu obchodów 100-lecia Ostrowskiej Orkiestry Koncertowej, za całokształt działalności.

Jan Galant – za wieloletnie oddanie sztuce i literaturze. Za wychowanie wielu znakomitych polonistów, także z naszego powiatu i podejmowane inicjatywy, za całokształt działalności.

Jeden Laur Kultury zostanie wręczony w późniejszym terminie. Wówczas dowiemy się, do kogo trafi.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

  1. Za muzyczne osiągnięcia, za udowodnienie, że talent zrodzony nawet w małej miejscowości, poparty pasją i pracą jest prostą drogą do celu. Laur Kultury 2022 Starosty Ostrowskiego otrzymuje prof. Maciej Pabich.
    Osoba, która muzyczną edukację rozpoczynała w Ostrowie Wielkopolskim. Później ukończył z wyróżnieniem studia pianistyczne w Akademii Muzycznej w Poznaniu, na której obecnie jest profesorem w klasie fortepianu. Jako wykładowca Akademii Muzycznej kieruje się przekonaniem, że dobry pedagog w imię dobra wychowanka musi się wyzbyć swego ,,artystycznego egocentryzmu’’ i uszanować jego indywidualność.
    Mówi, że zawód pianisty nie powinien ograniczać się jedynie do występów solowych, a wspaniały instrument jakim jest fortepian daje przeogromne możliwości ukazywania sztuki muzycznej na różne sposoby. Dowodem tego przekonania jest stworzony duet fortepianowy z prof. Andrzejem Tatarskim. Uczestnik wielu wydarzeń o charakterze multimedialnym jak ,,Chopin w blasku Poznania’’.
    Prof. Maciej Pabich pochodzi z Lamek, tutaj mieszkał, chodził do szkoły podstawowej, stąd wyruszył w świat. Z okazji 200-lecia wsi koncertował dla mieszkańców i ich gości . Było to niezwykłe i wzruszające spotkanie, które na pewno pozostanie w naszej pamięci na zawsze.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick