Kwesta pod cmentarzem zakończona. Zebrano więcej, niż rok temu

2
W ramach zbiórki pieniędzy na renowację zabytkowych nagrobków na terenie Starego Cmentarza w Ostrowie Wielkopolskim zebrano w Dzień Zaduszny o ponad 1 000 zł więcej, niż w ubiegłym roku. O szczegółach kwesty piszemy na wlkp24.info.

Dobiegła końca zbiórka pieniędzy na renowację zabytkowych nagrobków na terenie Starego Cmentarza w Ostrowie Wielkopolskim. To najstarsza ciągle czynna katolicka nekropolia w naszym kraju.

Inicjatywa zbierania funduszy na ten cel po raz pierwszy została podjęta ćwierć wieku temu i niezmiennie co roku cieszy się popularnością wśród mieszkańców, którzy chcą, aby to miejsce służyło też przyszłym pokoleniom poprzez podtrzymywanie pamięci o osobach tam spoczywających.

Nagrobków wymagających renowacji nie brakuje. Najstarszy pochodzi z 1842 roku. Naprawa nadgryzionych zębem czasu płyt nagrobnych, krzyży oraz innych elementów pomników to spory wydatek. Stąd pomysł, aby zaangażować w sfinansowanie renowacji jak najwięcej osób.

W tym roku – mimo trudnych czasów dla wielu osób m.in. pod względem finansowym – zebrano więcej, niż rok temu, bo 5 562,16 zł. W 2021 roku mieszkańcy przekazali na ten cel o ponad 1 000 zł mniej.

Podobne zbiórki były prowadzone także na wielu innych cmentarzach w województwie i całym kraju. Wiara Lecha ponownie zbierała pieniądze na renowację nagrobków Powstańców Wielkopolskich.Z informacji przekazanych przez organizatorów wynika, że zebrano ponad 200 909,40 zł w tym 21 957,17 zł w Krotoszynie.

Kwesta na Starym Cmentarzu w Ostrowie Wielkopolskim

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick