Kwarantanna na pleszewskiej onkologii. Źródło zakażenia to osoba z personelu medycznego

2
27 pacjentów oraz 5 osób z personelu medycznego przebywa w kwarantannie szpitalnej po tym, jak u jednego z lekarzy wykryto zakażenie koronawirusem. Oddział Onkologiczny w Pleszewie został zamknięty, a pozostałe osoby, które miały kontakt z chorym zostały poddane kwarantannie domowej.

O dodatnim wyniku badań u jednego z lekarzy Oddziału Onkologicznego w pleszewskim szpitalu, placówka dowiedziała się w sobotę. Oddział Onkologiczny został natychmiast zamknięty. – W związku z powyższym zadecydowano, że 27 pacjentów oraz 5 osób z personelu medycznego zostają objęci kwarantanną szpitalną. Natomiast pozostałe osoby mające kontakt z lekarzem o statusie dodatnim zostały objęte kwarantanną domową. Wymazy od wszystkich osób zostaną pobrane z zachowaniem 7- dniowego odstępu czasowego od narażenia – powiedział portalowi wlkp24.info Ireneusz Praczyk, rzecznik prasowy szpitala w Pleszewie.

Z informacji, jakie udało nam się uzyskać zakażony lekarz ostatni dyżur na terenie pleszewskiego szpitala pełnił w czwartek i do tej pory nikt z pacjentów i personelu medycznego nie ma objawów chorobowych.

Kwarantanna trwa także na Oddziale Paliatywnym w tej placówce. Została ona wprowadzona 6 kwietnia po tym, jak u 23 pacjentów i 6 osób z personelu wykryto zakażenie SARS-CoV-2. W środku przebywa obecnie czterech pacjentów. Pozostali zostali przetransportowani do okolicznych szpitali zakaźnych. – Oddział Paliatywny pozostanie zamknięty do 4 maja – dodał Praczyk.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

    • Mimo szalejącego wirusa nadal personel jest nieostrożny, pacjentów również przyjmuje się na oddziały bez testów, to jest niewybaczalne, ile osób byłoby mniej zarażonych gdyby były robione testy!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick