29 osób z pleszewskiego szpitala zakażonych. Oddział Paliatywny i ZOL zamknięty!

1
Oddział Paliatywny oraz Zakład Opiekuńczo-Lecznicy pleszewskiego szpitala zamknięte! Taką decyzję wydał senepid po tym, jak u 23 pacjentów i 6 pracowników wykryto koronawirusa. Chorzy są transportowani do szpitali zakaźnych.

Na Oddziale Paliatywnym w Pleszewie 2 kwietnia przebywało dwóch zakażonych pacjentów z powiatu krotoszyńskiego. Jeden z nich, 75-letni mężczyzna zmarł. – Otrzymaliśmy wyniki, że 23 pacjentów i 6 pracowników Oddziału Paliatywnego i Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego pleszewskiego szpitala ma pozytywne wyniki badania na obecność wirusa SARS-CoV-2. Pięciu pacjentów ma objawy chorobowe, takie jak gorączka, kaszel i duszności – opowiada Ireneusz Praczyk, rzecznik prasowy Pleszewskiego Centrum Medycznego.

CZYTAJ: Nie żyje mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego. Leżał na oddziale paliatywnym w Pleszewie

Pacjenci są transportowani do szpitala zakaźnego w Poznaniu, a zakażony personel medyczny poddany kwarantannie. Na Oddziałach pozostało sześciu pacjentów, którzy nie są chorzy na COVID-19. Są oni pod opieką medyczną z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. To już wiadome dlaczego ordynator wypisywal tak szybko schorowanych ludzi do domu żeby zarazić innych teraz ciekawe co zrobić

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick