DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Ktoś "w imieniu" starosty wysłał obraźliwy list do kancelarii prezydenta Warszawy

Jak wynika z posta opublikowanego na fanpage’u Pawła Rajskiego, starosty ostrowskiego, ktoś wykorzystując jego dane osobowe miał w grudniu 2019 roku wysłać do prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego pismo. „Niby „moje” pismo nawiązywało do jednego z bliskich współpracowników Prezydenta Trzaskowskiego. Treść jego była bardzo obraźliwa, zaciągająca szlamu z najgłębszego dna, po prostu obrzydliwa. Przypadek? Nie będzie mojej zgody na wykorzystywanie w ten sposób mojego wizerunku, pomijając już inne aspekty tej sprawy! Dlatego cała sprawa trafiła do organów ścigania. Mam nadzieję, że opinia publiczna pozna trola, bo przecież w dzisiejszych czasach trudno o zachowanie pełnej anonimowości. Stop każdemu hejtowi!” – czytamy w wiadomości.

To drugi tego typu przypadek w ostatnich tygodniach w Ostrowie Wielkopolskim, a trzeci w regionie. W styczniu informowaliśmy o próbie podszycia się pod prezydent tego miasta Beatę Klimek. „W związku z pojawieniem się w mediach społecznościach fałszywych profilów wykorzystujących moje imię i nazwisko oraz wizerunek (zdjęcie), co stanowi przestępstwo kradzieży tożsamości oraz zamieszczanie rzekomo w moim imieniu niewybrednych i wulgarnych komentarzy naruszających zasady współżycia społecznego, informuję, że wszystkie takie przypadki będą niezwłocznie zgłaszane do organów ścigania, a ich sprawcy pociągani do odpowiedzialności karnej” – napisała wówczas na fanpage’u prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Sprawą zajęły się prokuratura oraz policja.

Ostatnio ofiarą hejtu padł także burmistrz Krotoszyna Franciszek Marszałek. Nieznany sprawca miał wykorzystać m.in. jego wizerunek w przerobionej scenie filmu z Adolfem Hitlerem.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz