Ktoś uszkodził 400 spośród 670 młodych drzew przy S11. „Sprawca wykazał się nie lada determinacją”

1
Fot. fanpage GDDKiA
Zatrważający widok ukazał się oczom pracowników Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, kiedy wybrali się w okolice obwodnicy Jarocina. Wzdłuż bajpasu, który jest częścią drogi S11 posadzono w ramach jego powstawania 670 małych drzew. Okazuje się, że ktoś uszkodził ok. 400-450 z nich.

Na pniach widać ciosy zadane prawdopodobnie siekierą albo innym narzędziem tego typu. Uszkodzenia wyglądają bardzo podobnie, jakby ktoś uderzał w pnie z góry do dołu, uszkadzając nie tylko korę, ale także pnie drzew. „Sprawca wykazał się nie lada determinacją by uszkodzić i połamać taką liczbę drzew oraz dotrzeć w miejsca, które niejednokrotnie są bardzo trudno dostępne” – napisali na fanpage’u przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. „Po raz pierwszy mamy do czynienia z taką sytuacją” – dodają.

ZOBACZ TEŻ: Usunęli drzewa przy obwodnicy Ostrowa, bo… nie spełniały wymogów

Post został udostępniony na fanpage’u „Zielony Jarocin”, który jest prowadzony przez przedstawicieli gminy. Można na nim znaleźć kolejne inicjatywy związane zazielenianiem miasta, ale nie brakuje też piętnowania wandali, którzy niejednokrotnie zasłynęli m.in. wyrzucaniem śmieci do Parku Radolińskich. Na odzew mieszkańców zatroskanych stanem zniszczonych drzew wzdłuż obwodnicy nie trzeba było długo czekać. „A poszedłby do leśniczego, to przy pracach leśnych z siekierą jeszcze by grosza zarobił…” – pisze pan Zdzisław. „Słów brakuje” – dodaje pani Maria. Zdecydowanie mocniejszych słów użył pan Mariusz: „Niech się walnie w ten pusty łeb tą siekierką”.

Zbulwersowanych internautów nie brakuje też pod postem na fanpage’u GDDKiA. „Drzewa, płuca naszej ziemi ludzie sami sobie szkodzą” – pisze pani Agnieszka. Propozycję generalnej dyrekcji złożył natomiast pan Paweł: „Sabotażysta; przeciwnik inwestycji… GDDKIA dopilnujcie tego, aby wandal poniósł konsekwencje swojego czynu. Wystąpcie w roli oskarżyciela publicznego”.

ZOBACZ TEŻ: Jarocin. Nastolatkowie zniszczyli drzewa. W ich złapaniu pomogli mieszkańcy [ZDJĘCIA]

Informacja o uszkodzonych drzewach została opublikowana w czwartek po południu. W piątek jarocińska policja wystosowała apel do mieszkańców i także upubliczniła go na Facebooku. Czytamy w nim: „Policjanci z Jarocina zwracają się z prośbą do osób, które mają jakąkolwiek wiedzę o tym zdarzeniu lub osób(y), która mogła dopuścić się tego czynu o każdą informacje mogącą pomóc nam ustalić sprawcę i doprowadzić do poniesienia przez nią odpowiedzialności. Na informacje czekamy pod nr tel. 62 749 82 00 bądź bezpośrednio w KPP Jarocin ul. Bohaterów Jarocina 15”.

ZOBACZ TEŻ: Ktoś uszkodził 12 nagrobków. Policja prosi o pomoc w ustaleniu sprawcy [ZDJĘCIA]

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. 11
    4

    Tuszowanie. Wykonawca posadził kiepski materiał, nie wymienił gruntu, nie podlewał. Drzewa zamarły lub zamierały i chcac uniknać kosztów wymiany gwarancyjnej wpadł na „dziki” pomysł. Na 99% to nie był akt wandalizmu. Można jeszcze bardzo łatwo zweryfikować w jakim stanie były drzewka przed uszkodzeniami.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick