Ktoś próbuje włamać się na nasze konto? To może być oszustwo!

0
Kępińscy policjanci przestrzegają przed osobami, które podszywają się pod pracowników banków. Informują, że ktoś próbuje dostać się na nasze konto bankowe i uzyskać kredyt, a ma nas przed tym uchronić zainstalowana aplikacja. To oszustwo!

Oszuści szukają coraz to nowszych sposobów, by nas oszukać i zdobyć nasze pieniądze. Kępińscy policjanci ostrzegają przez fałszywymi przedstawicielami banków, którzy w rozmowie telefonicznej informują, że poza granicami Polski ktoś próbował dostać się na nasze konto bankowe i wziąć kredyt. Radzą, by zainstalować aplikację. – W rzeczywistości aplikacja ta pokazuje wszystko, co się dzieje na ekranie naszego telefonu dla przestępców. W celu rzekomego zapobieżenia zdarzeniu wykonujemy polecenia „fałszywego bankiera” i… bierzemy kredyt, z którego pieniądze trafiają do oszustów – informują mundurowi.

Innym ze sposobów jest podszywanie się drogą mailową pod firmę kurierską. Według oszustów potrzebna jest drobna dopłata, by przesyłka do nas dotarła. Do wiadomości dołączony jest link, który ma nam rzekomo pozwolić śledzenie naszej paczki. – Witryna przypomina stronę naszego banku spowoduje, iż dokonamy autoryzacji wzięcia kredytu lub przelewu wszystkich naszych środków. Wejście w taki link może również spowodować zainstalowanie aplikacji, która pozwoli na zdalne sterowanie naszym telefonem i oszuści dokonają tego sami bez naszej wiedzy – dodają policjanci.

Policja przypomina, że zarówno mundurowi, jak i pracownicy banków nigdy nie proszą o przelewanie środków na „bezpieczne konta” i jest to próba oszustwa. Należy natychmiast o tym fakcie powiadomić służby i skontaktować się z bankiem pod numerem telefonu, który znajduje się na oryginalnej stronie internetowej placówki.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick