DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Kto zdaniem kibiców jest najlepszym graczem BM Stali? [WYNIKI KONKURSU]

W dobrze grającej drużynie łatwo chwalić każdego zawodnika i być może trudno wybrać jednego. To kwestia subiektywna. Właśnie takie zadanie postawiliśmy przed Wami w konkursie, w którym do wygrania było pięć podwójnych biletów na mecz BM Stali Ostrów Wielkopolski z Suzuki Arką Gdynia, który odbędzie się w piątek, 25 listopada w Arenie Ostrów w ramach Energa Basket Ligi.

Spośród odpowiedzi na pytanie konkursowe brzmiące: „Który zawodnik BM Stali Ostrów Wielkopolski wywarł w tym sezonie na Tobie największe wrażenie i dlaczego? wybraliśmy pięć, które przykuły największą uwagę Komisji Konkursowej.

Oto zwycięzcy:

Irena Baranek
Największe wrażenie wywarł na mnie w obecnym sezonie nasz kapitan, czyli Damian Kulig. W poprzednim sezonie był on graczem dość solidnym jednak na tle innych nie wyróżniał się niczym szczególnym. Był on jednym z wielu. W obecnym jest to prawdziwy lider zespołu i jeden z lepszych graczy całej ligi. Imponuje, on nie w jednym elemencie jest dobry, ale przynajmniej w kilku. To przede wszystkim świetna zbiórka, rzut spod kosza oraz zabójcze trójki zdobywane na wysokim procencie. Do tego haruje w obronie i dokłada efektowne bloki. Imponuje mi u niego także taka widoczna przemiana mentalna. Jak przystało na kapitana to on pierwszy zachęca i mobilizuje chłopaków do jeszcze lepszej gry. Widać, że czuje się mocny. Kogoś takiego z pewnością nam brakowało w poprzednim sezonie.

Anna Nowacka
Jak dla mnie takim zawodnikiem jest Aigars Skele. Już po pierwszym otwartym treningu wiedziałam, że będziemy mieli z niego duży pożytek. Jest cierpliwy w konstruowaniu akcji, sposób poruszania się oraz przegląd sytuacji na boisku, opanowanie – na mnie robi wrażenie. Jego zaleta to wszechstronność. Dostosowuje się do sytuacji, gdy trzeba, to rzuci, ale świetnie penetruje i wjeżdża pod kosz (w lewo czy prawo – bez różnicy). W obronie też gra solidnie, ale przede wszystkim dużo widzi i świetnie podaje (61 asyst znikąd się nie wzięło). Aigars Skele gra przede wszystkim dla drużyny, a nie pod swoje statystyki. Fajnie, że trener otworzył się na rynek wschodni, a nie tylko USA. Wyniki potwierdzają, że był to dobry ruch. Hej Stal!

Katarzyna Olejnik
Damian Kulig – kapitan zespołu BM Stali Ostrów Wielkopolski jak i wspaniały człowiek pokazujący na boisku ducha walki!!! Idealnie wpasował się w nowy sezon. Potrafi zagrzać drużynę do gry. Jest osobą zdeterminowaną, pracowitą, wytrwałą. Jest konsekwentny w dążeniu do celu, a jego doświadczenie przekłada się na jakość pracy, jaką wykonuje na meczach. Jak ktoś kiedyś powiedział: „Sport uczy, by zawsze dawać z siebie wszystko” i Damian właśnie tak podchodzi do tego motta.

Marzena Malczyk
Największe wrażenie w tym sezonie spośród zawodników Stalówki wywarł na mnie i zapewne nie tylko na mnie, nasz kapitan Damian Kulig. Zawodnik ten od początku sezonu jest w rewelacyjnej formie, świetnie wygląda zarówno pod względem fizycznym jak i motorycznym. Jego zaangażowanie wpływa motywująco na grę pozostałych zawodników drużyny, a doświadczenie i opanowanie w grze wzmacnia i cementuje cały zespół BM STAL. Jego gra i dotychczasowe statystyki zostały wyróżnione wieloma nagrodami: MVP Super Pucharu Polski, trzykrotnie MVP tygodnia rozgrywek Energa Basket Ligi oraz dwa razy pod rząd MVP miesiąca września i października Energa Basket Ligi. Pomimo tylu wyróżnień, zawodnik ten jest nadal niesamowicie skromny i pomocny. Dlatego uważam, że Damian jest sportowcem, który jest przykładem dla młodszego pokolenia stalowej rodziny i jego postawa może być wzorem do naśladowania. Kapitanie – prowadź po Mistrzostwo! Hej Stal!

Kacper Śmiechowski
Największe wrażenie w barwach stalówki w tym sezonie wywarł na mnie Aleksander Załucki który jest niesamowicie wszechstronnym zawodnikiem przez ostatnie 2 lata rozwinął się pod względem rzucania za 3 jak i penetracji po liniach końcowych potrafi także zagrać 1v1 dlatego myślę że to właśnie on wywarł największe zaskoczenie jak i wrażenie na mnie w tym sezonie i bardzo mu kibicuje w jego karierze.

Bądźcie czujni, bo w najbliższych dniach ogłosimy kolejne konkursy, w których do wygrania będą bilety. Szczegóły już wkrótce.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz