DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Kto najbardziej błyszczy formą w BM Stali? [WYNIKI KONKURSU]

Spośród nadesłanych odpowiedzi w konkursie, w którym do wygrania było sześć biletów na mecz BM Stal Ostrów Wielkopolski – King Szczecin wybraliśmy te, które – zdaniem komisji konkursowej – okazały się najciekawsze.

Oto zwycięskie odpowiedzi na pytanie, które brzmiało: „Który – Twoim zdaniem – z zawodników BM Stali najbardziej olśnił swoją formą w tej fazie sezonu i dlaczego?”.

Zwycięzcy konkursu:

Dorota Kasprzak
Ten zawodnik i jego forma nie wzięły się znikąd. Miał już co prawda bardzo duże doświadczenie w lidze krajowej jak i w klubach poza granicami Polski. Jednak to jak ciężką, niemal tytaniczną pracę wykonał w ubiegłym sezonie, budzi ogromny szacunek. Jego przemiana fizyczna, zwyżka formy jako zawodnika procentują dziś na parkietach PLK i to na szczęście w barwach naszej Stalówki 🙂 Pewnie zdarzyły się i słabsze mecze ale forma, jaką prezentuje i zaangażowanie jest dla wielu graczy nieosiągalna. Obsłużony dobrym podaniem i trójeczką postraszy i pod koszem rządzi, a i skuteczne bloki i zbiórki na tablicach nie są mu obce. W walce twardy niczym gladiator. Genialny zawodnik, bardzo fajny, skromny i poukładany człowiek. Po tym opisie już chyba wiadomo, któż to taki – Szanowni Państwo oto mój faworyt – Damian Kulig.

Anna Nowacka
W pierwszej fazie sezonu swoją formą najbardziej olśnił mnie nasz kapitan Damian Kulig.

Jego rozpoczęcie sezonu to prawdziwe wejście smoka. Był najlepszym zawodnikiem nie tylko drużyny, ale i całej PLK – to pokazują statystyki. Jest kompletnym graczem. W ataku aktywny i skuteczny pod koszem jak i na dystansie. W obronie sieje postrach blokami i zbiera dużo piłek.

Według mnie obecnie trochę słabsza postawa spowodowana jest tym, że drużyny przeciwne bardzo mocno skupiają się w defensywnie na Damianie, przez co jest mu ciężej zdobywać punkty, ale jednocześnie inni zawodnicy są bardziej odkryci i to jest właśnie siła naszego zespołu.

Jestem pewna, że Damian Kulig jeszcze nie raz nam pokaże poziom z początku sezonu.

Michał Przybylski
Mnie jako kibica „Stalówki” od 1998 roku najbardziej olśnił nasz rozgrywający wchodzący z ławki Skele. Ma mądrość i spokój w organizacji naszej gry, ale i duża przewidywalność ci zrobią nasi zawodnicy i gdzie się mogą przenieść. Dużo podaje i asystuje. Czasami wybuchowy, ale to jest gość, który powinien zostać na przyszły sezon.

Julia Muszalska
Osobiście uważam, że Damian Kulig jest idealnym przykładem olśniewającej formy. Damian zdobywa w każdym meczu dużą ilość punktów przy tym zaskakując zwodami oraz celnością. Dodatkowo bardzo dobrze potrafi zgrać się z zespołem, często asystuje przy rzutach kolegów z drużyny, a nawet i wspiera ich psychicznie. Sądzę, że jako nasz kapitan może jeszcze nas nie jeden raz zaskoczyć! Powinniśmy być dumni z posiadania takiego zawodnika.

Dariusz Rataj
Moim skromnym zdaniem bezapelacyjnie zawodnikiem, który olśnił mnie, jest Aigars Skele. Brak tego zawodnika, jak był chory, w każdym aspekcie gry był widoczny. Mecze bez tego zawodnika były przegrane albo wygrane minimalnie.

Marzena Malczyk
Największe wrażenie w tym sezonie spośród zawodników Stalówki wywarł na mnie i zapewne nie tylko na mnie, nasz kapitan Damian Kulig. Zawodnik ten od początku sezonu jest w rewelacyjnej formie, świetnie wygląda zarówno pod względem fizycznym jak i motorycznym.

Jego zaangażowanie wpływa motywująco na grę pozostałych zawodników drużyny, a doświadczenie i opanowanie w grze wzmacnia i cementuje cały zespół BM Stal. Jego gra i dotychczasowe statystyki zostały wyróżnione wieloma nagrodami: MVP Super Pucharu Polski, trzykrotnie MVP tygodnia rozgrywek Energa Basket Ligi oraz dwa razy pod rząd MVP miesiąca września i października Energa Basket Ligi. Pomimo tylu wyróżnień, zawodnik ten jest nadal niesamowicie skromny i pomocny. Dlatego uważam, że Damian jest sportowcem, który jest przykładem dla młodszego pokolenia stalowej rodziny i jego postawa może być wzorem do naśladowania.

Napisz do autora

Komentarze (1)
  • PMR
    Przyjazne Miasto Rules

    piątek, 13 stycznia, 2023

    Na zdjęciach najbardziej błyszczy… wiadomo… Prezydentka Beata Klimek

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz