DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Kto będzie zastępcą burmistrz Krotoszyna? Robakowska: decyzja co do nazwisk zapadnie w ciągu najbliższych dni

Natalia Robakowska od 7 maja jest oficjalnie burmistrzem Krotoszyna. 

Przypomnijmy, Natalia Robakowska w drugiej turze wyborów w „wyścigu” o fotel burmistrza, pokonała Franciszka Marszałka, który tę funkcję pełnił przez ostatnich 10 lat. Marszałek po przegranych wyborach objął stanowisko dyrektora Oddziału Regionalnego Agencji Mienia Wojskowego w Poznaniu. Z kolei w ostatnich latach sprawowania władzy na stanowisku burmistrza Krotoszyna miał dwóch zastępców: Ryszarda Czuszke i Dariana Paszka.

Jedną z pierwszych decyzji nowej burmistrz było wprowadzenie zmian na tych stanowiskach.  – Odwołałam ze stanowiska dotychczasowego burmistrza Ryszarda Czuszke z funkcji I zastępcy burmistrza Krotoszyna. Z tego miejsca chciałabym mu podziękować za lata pracy w urzędzie na tym stanowisku. (…) Chciałabym dobrać we własnym zakresie tych najniższych współpracowników, ale decyzja co do nazwisk zapadnie w ciągu najbliższych dni – mówi Natalia Robakowska.

Darian Paszek nie był zatrudniony w urzędzie na podstawie umowy o pracę, więc w momencie objęcia stanowiska burmistrza przez Natalię Robakowską jego praca w krotoszyńskim magistracie się zakończyła.

Skład Rady Miejskiej w Krotoszynie po kwietniowych wyborach przedstawia się następująco. Stowarzyszenie Samorządowa Inicjatywa Obywatelska zdobyło 6 mandatów. Tyle samo zgarnęło Samorządowe Porozumienie Ludowe. Prawo i Sprawiedliwość wywalczyło 5 mandatów, Koalicja Obywatelska – 2, a 1 przypadł Komitetowi Wyborczemu Wyborców Krotoszyn Na Nowo 2050. 7 maja na przewodniczącego rady wybrany został Krzysztof Manista.

Nowy przewodniczący ma już plan, jak chce prowadzić prowadzić przyszłe sesje. – Chciałbym, aby ta rada była prowadzona przeze mnie w taki sposób, aby szukać rozwiązań, a nie problemów. Szukać takich sytuacji, z których mieszkańcy będą zadowoleni, a nie zniesmaczeni. To będzie dosyć trudne wyzwanie, ale mam nadzieję, że jako pedagog i osoba, która pomaga na co dzień, w tej roli się odnajdę – tłumaczy Krzysztof Manista.

I Wiceprzewodniczącą została Sławomira Kalak z Prawa i Sprawiedliwości, a II Wiceprzewodniczącym został Grzegorz Majchszak z Obywatelskiego Porozumienia Samorządowego. Przewodniczący Rady Miejskiej w Krotoszynie ogłosił już termin kolejnej sesji. Rajcy spotkają się w poniedziałek, 20 maja o 10.00.

0 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz