“Książka na telefon”. Biblioteka ratuje czytelników w czasie pandemii

0
Fot. Biblioteka Jarocin
Jarocińska biblioteka wyszła z nową inicjatywą. W czasie pandemii koronawirusa i ograniczonej możliwości korzystania z biblioteki, wprowadza "Książkę na telefon". Wystarczy zadzwonić do głównego oddziału lub jednej z filii i poprosić o przywiezienie wskazanych tytułów.

“Książka na telefon” to nowa inicjatywa Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Jarocin oraz wyjście naprzeciw oczekiwaniom czytelników. W trudnych czasach pandemii najpierw zamknięto biblioteki, co spowodowało problemy z wypożyczaniem i wymusiło odwołanie wielu wydarzeń kulturalnych, a kiedy już wszystko zaczynało w pewnym stopniu wracać do normy, druga fala pandemii koronawirusa spowodowała, że ponownie wróciliśmy niemal do sytuacji z marca czy kwietnia.

Książka, e-book, audiobook, słuchowisko… Jak czytamy?

Mimo walki z wirusem apetyt na wiedzę i pochłanianie kolejnych książek nie maleje. Wielokrotnie opowiadały o tym jarocińskie bibliotekarki w materiałach przygotowywanych dla Telewizji Proart, kiedy część obostrzeń zostało zniesionych. Przedstawiciele rządu wprowadzili od soboty kolejne, ale pomysłowość bibliotekarek może ucieszyć stałych bywalców książnic na terenie miasta i gminy. – Na ten trudny czas i jesienne, długie wieczory wasza biblioteka jest na posterunku! Wystarczy do nas zadzwonić, a przywieziemy wam wybrane książki, filmy, audiobooki czy płyty muzyczne – zapowiadają bibliotekarki.

ZOBACZ: Nie możesz oddać osobiście? Pozostaw we wrzutni

Przygotowano listę numerów telefonów do głównej siedziby biblioteki oraz poszczególnych filii na terenie miasta i ościennych miejscowości. Można też zadzwonić pod numer telefonu podany na karcie bibliotecznej.

A jeśli nie macie pomysłu, po którą książkę sięgnąć, polecamy zajrzeć do naszego cyklu recenzji książkowych na wlkp24.info, które znajdziecie pod tym linkiem.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick