DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Książka, e-book, audiobook, słuchowisko... Jak czytamy?

Książka w wersji papierowej, czytana czy e-book. Standardowe wydawnictwo, platforma internetowa, czytnik, płyta, słuchowisko radiowe. Form książek i nośników, na których one się znajdują, nie brakuje. Nadal jednak najchętniej sięgamy po formę tradycyjną książki, wydaną w formie papierowej. Tak wynika między innymi z naszej sondy, zamieszczonej na portalu wlkp24.info. Po książki w formie papierowej najchętniej sięgają też czytelnicy ostrowskiej Biblioteki Publicznej.

CZYTAJ RECENZJE: „Książka dobra na każdy czas”

Co za tym przemawia? Bliskość książki, zapach druku, papieru, przyzwyczajenie do tradycyjnej formy książki – tam nam mówią czytelnicy – wyjaśnia kierowniczka Biblioteki Głównej w Ostrowie Wielkopolskim Jolanta Suchorzewska.

– W naszej bibliotece mamy różnorodną ofertę. Są książki klasyczne, audiobooki, e-booki, są różnego rodzaju cyfrowe wydawnictwa, mamy też narzędzia ułatwiające czytanie osobom słabowidzącym. Nadal króluje jednak książka klasyczna – mówi dyrektor ostrowskiej biblioteki Włodzimierz Grabowski.

Największa oferta audiobooków jest w Mediatece, gdzie nie brakuje oczywiście książek papierowych. Książkę czytaną czy elektroniczną znajdziemy nie tylko w bibliotece i księgarniach. Wiele osób czyta, a raczej słucha, korzystając z różnych nośników. My zachęcamy także do zaglądania na nasz portal, na którym zamieszczamy recenzje książek w ramach akcji „Książka dobra na każdy czas”.

Napisz do autora

Komentarze (1)
  • J
    Joanna

    poniedziałek, 20 lipca, 2020

    Mało ważne, w jakiej formie czytamy. Ważne, aby w ogóle czytać. A z tym kiepsko.

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz