Ksiądz skazany za pedofilię. Znamy wyrok sądu [WIDEO]

7
Zapadł wyrok w sprawie oskarżonego o pedofilię księdza Arkadiusza H. Duchowny został skazany na trzy lata bezwzględnego więzienia oraz 10 lat zakazu pracy z dziećmi i młodzieżą.

W poniedziałek w Sądzie Rejonowym w Pleszewie zapadł wyrok w sprawie Arkadiusza H. – księdza oskarżonego o pedofilię, który pełnił posługę m.in. w jednej z tamtejszych parafii. W minionym tygodniu zakończył się proces duchownego, a sędzie poinformował, że wyrok zapadnie właśnie na początku kolejnego.

Ksiądz Arkadiusz H. usłyszał wyrok skazujący na trzy lata bezwzględnego więzienia oraz 10 lat zakazu pracy z dziećmi i młodzieżą. – Dla mnie, dla mojego brata i dla wszystkich innych pokrzywdzonych nie tylko w Kościele, ale i poza nim – bo wiemy, że nie tylko księża są przedstawicielami tego typu przestępstw – mam nadzieje, że to życie zmieni się na plus – skomentował zakończenie procesu Bartłomiej Pankowiak, ofiara księdza i oskarżyciel posiłkowy.

Wyrok jest nieprawomocny. Obrona nie skomentowała jakie dalsze kroki planuje powziąć w sprawie, natomiast prokuratur Jakub Łuczak zapowiedział, że pisemny wyrok i jego uzasadnienie zostaną przeanalizowane i być może zostaną podjęte dalsze kroki prawne.

Szerzej na ten temat:

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

7 KOMENTARZE

  1. Kto z czytelników za 11 lat pośle swojego kilku/kilkunastoletniego syna na zajęcia z tym księdzem? Będzie taka możliwość.

  2. NA OSTATNIEJ PARAFII UWAŻANY BYŁ ZA BOGA OWINĄ SOBIE SOŁTYSA. PREZESA OSP I I INNE OSOBY TYTUAMI.NIEKTORZY MIELI GO ZA BOGA .NO COŻ UMIAŁ.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick