Ksiądz Arkadiusz H. stanie przed sądem! Finał molestowania nieletnich przez duchownego

2
Fot. screen z filmu "Zabawa w chowanego"
Ksiądz Arkadiusz H. przedstawiony z filmie braci Sekielskich "Zabawa w chowanego" stanie przed sądem. To finał śledztwa prokuratury, które było prowadzono w szerokim zakresie. Duchowny dopuścił się molestowania nieletnich, kiedy obejmował jedną z parafii na terenie Pleszewa. Dokument Sekielskich wywołał medialną burzę, a przed Diecezją Kaliską odbywały się liczne protesty przeciwko tuszowaniu przypadków molestowania wśród księży.

Premiera dokumentu braci Sekielskich „Zabawa w chowanego” miała miejsce w maju tego roku. Bohaterami materiału byli bracia – Bartłomiej i Jakub. Oboje byli molestowani przez księdza Arakdiusza H., który w latach 90-tych pełnił posługę w parafii pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Pleszewie. Do niestosownych zachowań księdza wobec bohaterów miało dochodzić w ich własnym domu, kiedy w pokoju obok znajdowali się ich rodzice.

CZYTAJ: “Myślałem, że to będzie prostsze” – wątek Diecezji Kaliskiej w najnowszym filmie braci Sekielskich

Film obnażył także działania Diecezji Kaliskiej, a biskup Edward Janiak przedstawiony został jako ten, który tuszuje przypadki pedofilii wśród księży na terenie jego diecezji.

CZYTAJ TAKŻE: Dziecięce majtki na płocie kurii i hasła: “Biskupie, czas na sąd ostateczny”

Prokuratura Rejonowa w Pleszewie zakończyła śledztwo w sprawie księdza Arkadiusza H. Duchownemu postawiono zarzuty. – Prokuratura Rejonowa w Pleszewie zakończyła skierowaniem aktu oskarżenia postępowanie przeciwko 52-letniemu mężczyźnie, mieszkańcowi Ostrowa Wielkopolskiego. Prokurator zarzucił mu, że w bliżej nieokreślonych dniach między wrześniem 1998 roku, a majem 2000 roku dopuścił się przestępstw o charakterze seksualnym na szkodę małoletniego wówczas pokrzywdzonego. Ze względu na charakter postępowania, jak i dobro pokrzywdzonego brak jest możliwości szczegółowego odniesienia się do ustaleń poczynionych przez prokuratora. W jego ramach wątki były prowadzone wobec sześciu innych pokrzywdzonych, jednak ze względu na przedawnienie się sprawy, postępowanie zostało umorzone – poinformował Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick