KS Basket Ostrovia w finale! Trwa walka o awans do 1. Ligi Kobiet

Koszykarki KS Basket Ostrovia Ostrów Wielkopolski wygrały turniej półfinałowy w Raciborzu i awansowały do finału w rywalizacji o awans do 1. Ligi Kobiet. Podopieczne Katarzyny Motyl rozegrały w weekend trzy mecze kolejno z MKS Pałac Młodzieży Tarnów, SMS PZKosz II Łomianki i RKK AZS Racibórz. Rywalizacja toczyła się o zajęcie jednego z dwóch najwyższych miejsc, bo zespoły, które się na nich znalazły, otrzymały awans do kolejnej fazy.

Biało-czerwone rozpoczęły od przekonującego zwycięstwa nad drużyną z Tarnowa 64:46. Przeciwniczki wywalczyły sobie jedynie drobną przewagę w drugiej kwarcie, ale nie zdołały odrobić strat z pierwszej. Decydujący cios ze strony ostrowskiego klubu nadszedł w ostatniej odsłonie tego spotkania.

W sobotę przyszedł czas na rywalizację z SMS PZKosz II Łomianki. Pierwsza kwarta nie ułożyła się po myśli ostrowianek, ale te zdołały podnieść się po kiepskim początku i wrócić na odpowiedni poziom. Szybko odrobiły stratę i wyszły na prowadzenie. Mecz jednak przez większość czasu stał na bardzo wyrównanym poziomie. Ostatecznie dopiero w końcówce koszykarki zdołały przechylić szalę na swoją stronę wygrywając 63:58.

Na koniec trzydniowego turnieju zespół Katarzyny Motyl podejmował gospodynie – RKK AZS Racibórz. Mecz zapowiadał się niezwykle interesująco i nadzieje kibiców na dobre widowisko zostały zaspokojone. Po pierwszej wyrównanej części w drugiej zawodniczki KS Basketu zmiażdżyły rywalki aż 26:9. Kolejne dwie kwarty były dość wyrównane. Kilka punktów przewagi w ostatniej odsłonie spotkania i pokaźna zaliczka z wcześniejszych minut pozwoliły zespołowi z Ostrowa Wielkopolskiego na odniesienie okazałego zwycięstwa stosunkiem punktów 71:46.

Zawodniczki KS Basketu serią trzech zwycięstw zapewniły sobie grę w finałowej fazie, którego stawką jest awans do 1. Ligi Kobiet. Szczegóły na ten temat już wkrótce na wlkp24.info i w Telewizji Proart.

Wyniki KS Basket Ostrovia podczas turnieju w Raciborzu

KS Basket Ostrovia – MKS Pałac Młodzieży Tarnów 64:46 (20:9, 13:18, 13:13, 18:6)
KS Basket Ostrovia – SMS PZKosz II Łomianki 63:58 (10:21, 15:12 ,23:15, 15:10)
RKK AZS Racibórz – KS Basket Ostrovia 46:71 (14:17, 9:26, 12:11, 11:17)