Krzysztof Matuszak, prezes Jaroty gościem Trzeciej Połowy

0
Gościem najnowszego odcinka magazynu Trzecia Połowa w Telewizji Proart będzie Krzysztof Matuszak. Prezes Jaroty i piłkarz tej drużyny opowie o zimowych problemach, przez które drużyna niemal przestała istnieć, powrocie do klubu i objęciu sterów JKS-u, a także planach na przyszłość związanych z rozwojem Jaroty, który po kolejnych perturbacjach powoli zdaje się wychodzić na prostą.

W programie podsumowaliśmy mecze ostatniej kolejki III, IV oraz ligi międzyokręgowej. Przyjrzeliśmy się wynikom i osiągnięciom niektórych graczy, a także porozmawialiśmy z naszym gościem, którym był tym razem Krzysztof Matuszak, prezes Jaroty Jarocin.

CZYTAJ: Jarota znów ma kłopoty. Głos zabrali piłkarze i trener

Drużyna występująca w tym sezonie w III lidze mogła nie istnieć. Decyzję o jej rozwiązaniu podjęci w grudniu członkowie klubu. Do sądu w Poznaniu złożono wniosek o likwidację seniorskiej drużyny, ale wtedy do głosu doszli wychowankowie, którzy nie mogli pogodzić się z faktem, że Jarota przestanie istnieć. Krzysztof Matuszak, Piotr Garbarek, Mirosław Czajka, Artur Tomczak i inni wzięli sprawy w swoje ręce, by odbudować klub, który ich wychował.

Krzysztof Matuszak odniósł się też do sytuacji sprzed niemal roku, kiedy został zmuszony do pożegnania się z JKS-em przez ówczesny zarząd. Został wówczas przyjęty z otwartymi rekami do Stali Pleszew. Jak powiedział, jest za to bardzo wdzięczny i chce jeszcze zagrać w tym klubie, aby z szacunkiem się z nim pożegnać.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick