DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Złożą wniosek o upadłość Jaroty Jarocin

Ten temat wracał jak bumerang co kilka miesięcy. O problemach finansowych Jaroty mówi się od lat. Czasem nowy zarząd i prezes byli wybierani w przerwie międzysezonowej, innym razem przed startem rundy wiosennej. Powód? Dotychczasowe władze klubu nie były w stanie zapewnić ciągłości finansowej.

Kolejni ludzie szukali sponsorów, umawiali się na rozmowy z burmistrzem Jarocina Adamem Pawlickim, by prosić o pieniądze z budżetu gminy. Te zazwyczaj napływały. Teraz jest podobnie, ale zamiast 300 tys. zł potrzebnych, by „spiąć” budżet, władze miasta zadeklarowały 96 tys. zł. „To zdecydowanie za mało” – mówią przedstawiciele zarządu.

Przyszedł czas, by zmierzyć się z problemami i podjąć decyzję, co dalej. Miało w tym pomóc czwartkowe walne zebranie członków Jaroty. Po ponadgodzinnej dyskusji na temat wariantów ratowania JKS-u, stwierdzono, że żaden z zaproponowanych scenariuszy nie da gwarancji ciągłości finansowej, pozwalającej skupić się na rozwoju drużyny seniorskiej oraz akademii.

Po wyproszeniu dziennikarzy oraz osób niebędących członkami klubu, poddano pod głosowanie dwa wnioski: wycofanie pierwszej drużyny z rozgrywek III ligi oraz złożenie wniosku o upadłość klubu. Oba zostały przegłosowane. – No cóż… Smutny dzień. Bardzo smutny dzień. Ja w ostatnim okresie poczyniłem wszystko, co było możliwe, naradzając się z różnymi prawnikami. Nawet prezes Klimczak, prezes Lecha Poznań mi pomagał. Prawnicy tego klubu też. Prawnicy Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej także. Również prawnicy, za których wspólnie płaciliśmy. I uczyniliśmy wiele – powiedział Eugeniusz Gościniak, prezes Jaroty.

Więcej o tej sprawie w piątek na wlkp24.info oraz w serwisie sportowym Telewizji Proart.

Napisz do autora

Komentarze (5)
 • N
  nika

  piątek, 21 grudnia, 2018

  kto im ma płacic ze oni biegaja po boisku

  Odpowiedz
 • C
  CHWWD

  piątek, 21 grudnia, 2018

  Na urzędasów i biurokratów są pieniądze, na piłkarzy i sport nie ma!

  Odpowiedz
 • K
  karol

  piątek, 21 grudnia, 2018

  No i bardzo dobrze. Od lat mówi się o zadłużeniu, a nie zrobiono nic w kierunku, aby go zmniejszyć. Wysoka liga była ważniejsza. Teraz zaczniecie od B-klasy. Ile kasy non stop ma dawać miasto?

  Odpowiedz
 • K
  kibic

  czwartek, 27 grudnia, 2018

  środki jak na III ligę to miasto daje symboliczne, pozostaje pytanie czy chce się promować poprzez sport i czy chce, żeby zespół seniorski korzystał z obiektów.
  Skoro nie stac nas na III lige to grajmy w IV. Wycofanie zespołu to totalna porażka całego Jarocina

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz