DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Krzesimir Dębski: "Ukraina nie jest stabilnym krajem i buduje kult nacjonalizmu"

Nic nie jest w porządku – tymi słowami zaczął wczoraj Dębski i od początku wprowadził uczestników spotkania autorskiego w ostrowskiej Bibliotece Publicznej w patetyczny nastrój. Rzeź wołyńska i stosunki polsko-ukraińskie zdominowały temat rozmowy, a właściwie monologu Krzesimira Dębskiego. W swojej pierwszej książce „Nic nie jest w porządku. Wołyń – moja historia rodzinna” pisze o wymordowanych przodkach i ciągle obecnej traumie.

Kresimir Dębski popularność zyskał nie dzięki pisaniu, a muzyce. Skrzypek, kompozytor, dyrygent, producent – metryka artystyczna Dębskiego jest bardzo szeroka. Muzyka na spotkaniu była jednak zaledwie tłem… Kilka utworów odegranych na żywo dla publiczności dodała spotkaniu lekkiego "rozluźnienia".

O rzezi wołyńskiej, stosunkach polsko-ukraińskich i problematyce związanej z postrzeganiem Ukrainy przez Polaków w rozmowie przed kamerami telewizji Proart opowiedział Krzesimir Dębski. W załączonym materiale filmowym krótki fragment wywiadu, a całość w środowym magazynie kulturalny "Atelier" w TV Proart. Będzie także m.in. o muzyce dawnej i współczesnej, trendach muzycznych Polaków czy tym, czy warto słuchać radia.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz