Krotoszyn przyjmie rodzinę z Ukrainy

0

Krotoszyn przyjmie uchodźców z Ukrainy. Mowa o trzyosobowej rodzinie z Mariupola w obwodzie Donieckim. Emigranci mają już Kartę Polaka i status uchodźcy. Obecnie przebywają w Lublinie. W Krotoszynie chcą zacząć normalne, spokojne życie z dala od wojny. To będzie pierwsza rodzina z Ukrainy, która przyjedzie do Krotoszyna z powodu konfliktu zbrojnego w swoim kraju. 

 

Od kilkunastu miesięcy przebywają w Polsce, niebawem mają zamieszkać w Krotoszynie. Gmina od samego początku konfliktu zbrojnego na Donbasie, od kwietnia 2014 roku, deklarowała, że jeśli będzie taka potrzeba jest w stanie pomóc. 

Na rodzinę czeka lokal mieszkalny. Na jednym z krotoszyńskich osiedli, w pobliżu szkoły. Trzy pokoje z kuchnią, w sam raz na dobry początek – mówi kierownik Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej – Zygmunt Witczak.

To będzie pierwsza rodzina z Ukrainy, która przyjedzie do Krotoszyna z powodu konfliktu zbrojnego w swoim kraju. Z danych tamtejszego Powiatowego Urzędu Pracy na terenie powiatu krotoszyńskiego przebywa i pracuje ok. 1500 Ukraińców.

 
redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick