Krotoszyn. Długo wyczekiwany kierunek dla pielęgniarek wystartował

0
Popularna krotoszyńska „Cerama” czyli Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 jest od dziś nie tylko miejscem kształcenia techników budownictwa, logistyków czy geodetów, ale także pielęgniarek. Po wielu latach rozmów i przygotowań udało się utworzyć w Krotoszynie filię Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gnieźnie.

Pielęgniarki i pielęgniarze będą kształcić się w Krotoszynie trybie dziennym, po trzech latach praktycznej nauki ukończą szkołę z tytułem licencjackim. Z racji dużego nakładu pracy, studenci rozpoczęli naukę w semestrze wiosennym. Na pierwszym roku studiować będzie 25 osób.

CZYTAJ: Powiat pleszewski wznawia program usuwania azbestu

Na pierwszym roku studenci będą uczyć się podstaw pielęgniarstwa. – Zaczynamy od czynności higienicznych, jeśli chodzi o pacjenta, ścielenie łóżek, toaleta pacjenta. W dalszej kolejności przechodzimy do bardziej zaawansowanych rzeczy, czyli np. iniekcji, pobierania krwi, cewnikowania, a także czynności higienicznych, jeśli chodzi o dzieci – tłumaczy dr Katarzyna Plagnes-Rotman, dyrektor krotoszyńskiej filii PWSZ.

Na studentów czekają specjalne sale wyposażone w fantomy i niezbędny sprzęt.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick